Doç. Dr. Ender Demir: Bu tür kişiler Bitcoin yatırımı yapmasın

İstanbul Uygarlık Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nadir Demir, panelde yapmış olduğu konuşmasında Bitcoin hakkında dört gözle beklenen soruları yanıtladı. Türkiye’de ve dünyada Bitcoin’e muhteşem talep geldiğine değinen Demir, Bitcoin’de muhteşem yüksek seviyede bir dalgalanma görüldüğünü, bu durumun bazı yatırımcılar için fazlaca iyi bir durum olurken, bazı yatırımcılar için ise fazlaca fena bir durum bulunduğunun altını çizdi.

Bitcoin alacak olan kişilerin eğer ki bu tür dalgalanmalardan etkilenecek ve altından kalkamayacak olduklarını düşünüyorlar ise BTC yatırımı yapmamaları icap ettiğini, bu tür durumlarda ufak yatırımcıların daha çok kar elde edecek oldukları yerde daha çok zarar ettiklerine değinildi. Demir, Bitcoin’in yaşamı etkileyen bir durum olması durumunda yatırım yapılmaması tavsiyesinde bulunmuş oldu.

”İşlemci Enerjisini Elinde Bulunduran Kazanacak”

Bir öteki konuşmacı olan Mehmet Ali Çalışkan ise yapmış olduğu izahat ile Bitcoin üretiminde işlemci gücünün fazlaca fazla önemi olduğuna değindi. Geleceğin dünyasında gerek firmalar açısından, gerek ise BTC yatırımcıları açısından işlemci enerjisini elinde tutan kişilerin ve şirketlerin fazlaca mühim seviyelerde yatırımlar yaparak, fazlaca fazla kar elde edebilecekleri ve işlemci sektörüne yön vereceklerini belirtti.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir