Dolar yükseldikçe BTC yükseliyor

Dolar kuru zamanı rekorlarını gün be gün kırmayı sürdürüyor. Üstün dereceli kıran dolar kuru karşısında Bitcoin tutarları ise devamlı olarak TL’de kıymet kaybı olup dolarda artış olduğundan yükseliyor ve yatırımcısına daha yüksek oranlarda kar etmesinde etkili oluyor. Bitcoin dolar kuru ile satılmış olduğu ve dolar kuru TL’ye çevrildiği için her dolar yükselişi Bitcoin ve kripto paraların tamamında fiyat artışlarını bununla beraber tetikliyor.

Yatırımcıların üstün dereceli seviyede kar elde etmiş olduğu bu hafta, dolar kurunun yükselmesi ve Bitcoin fiyatının düşmesine karşın etkili sonuçların alınmasında daha çok tesir sağlıyor. Yatırımcılar dolar kuru yatırımlarından kazandıkları tutarın yanında Bitcoin’den kazandıkları tutarında buna paralel olarak arttığını ve dolar kurundaki artışların devam etmesi durumunda BTC fiyatı düşse dahi herhangi bir düşüş tesirinin görülmediğini belirtiyor.

Dolar kuru artıyor, BTC kazandırıyor

Dolar kurunun her 10 kuruş artışının tesiri dahi Bitcoin sahiplerine ek bir kazanç olarak yansıyor ve averaj birkaç saniye içinde Bitcoin fiyatlarında yükselme görülüyor.

  • Bitcoin fiyatlarının dolar kuruna bağlı olmasına karşın Türk kripto para borsalarında TL ile alım yapılıyor ve TL dolara çevirildikten sonrasında yatırımcıya TL karşılığı gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir