Dünyada 3.502 Adet Bitcoin ATM’si Var

Statista adlı şirketçe meydana getirilen araştırmada dünya genelinde ne kadar Bitcoin ATM’si olduğu ortaya çıktı. Gelişen teknoloji ile beraber daha çok insanoğlunun kripto paralara ilgi duyar hale gelmesi ve daha çok kripto paralar ile ilgili gösterilen reklamlar yardımıyla Bitcoin her gün olduğundan daha çok ilgi görmeye ve daha çok insanoğlunun yatırım halletmeye başladığı vasıta oldu.

Kripto para ATM’leri ise bu yıl içinde Afrika, Avrupa ve ABD‘de oldukça daha çok gösterim hale gelmiş olarak yüzlerce değişik kripto para ATM’si dünyanın çeşitli bölgelerine yerleştirildi.

ATM sayısı artıyor

Statista araştırması ise dünyada bugün itibari ile etken olarak kurulu ve çalışan 3.502 tane kripto para ATM aleti bulunduğunu ve bu cihazların etken olarak kullanılabilir olan Bitcoin ATM’leri bulunduğunu gösterdi. Kripto para ATM’lerinin her yıl daha çok değişik bölgelerde kurulması ve yerleştirilmesi beklenirken, yatırımcılar için de bu şekilde gelişme yaşanmasının pozitif yönde bir sürece katkıda bulunabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Statista araştırmasında tam 3.502 tane Bitcoin ATM’si aletinin bulunduğunu doğrulanmasına karşın Türkiye’de tek bir tane Bitcoin ATM’si bulunmuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir