Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

Sektörün önde gelen şirketlerinden Blockstream dünyanın en büyük kripto para madencilik tesisini kurdu. Şirket Perşembe günü yapmış olduğu duyuruda ortak yerleşime haiz devasa bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kurduğunu deklare etti.

8 Ağustos’ta firmanın web sitesinde gösterilen blog gönderisine gore Blockstream kurumsal müşteriler için devasa iki veri merkezi ve BetterHash protokolünü kullanan Blockstream Pool isminde madencilik havuzunu kullanıma sunacak. Blockstream bu hamlesiyle Bitcoin ağının merkezsizliğini arttırmayı hedefliyor.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Niçin Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

Firmanın CEO’su Dr. Adam Back firmanın ilk madencilik tesisini Georgia eyaletinde kurdu. Önümüzdeki dönemlerde Şimal ABD bölgesi süresince Blockstream’in madencilik tesislerinin sayısının artacağı tahmin ediliyor.

Blockstream Mining Center

Blockstream’den meydana getirilen duyuruya gore yeni tesis müşterilerine saatte 300.000 kilowatt enerji sağlayacak. Söz mevzusu enerjiyle Bitmain’in AntMiner s17 Pro benzer biçimde üst düzey ASIC madencilik cihazlarından 100.000 tanesi çalıştırılabilir, bu inanılmaz. Bu madencilik ekipmanlarını çalıştırılması ise Bitcoin ağı için 6 milyon terahash’lik bir madencilik gücü anlamına gelecek.

Fidelity Madencilik Sektörüne Giriş Yapıyor

Blockstream  yeni madencilik tesisini duyurur duyurmaz müşterisi olmayı talep edenler içinde dünya devleri bulunuyor. Blockstream madencilik tesisinin ilk müşterileri Fidelity ve LinkedIn‘in kurucu ortağı Reid Hoffman olacak.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir