Dünyanın En Büyük Bitcoin Pazarı Rusya Ve Çin’de Yasaklandı

Eşler arası takas platformu LocalBitcoins Roger Ver’in iddialarına bakılırsa Rusya ve Çin’de yasaklandı. Dün Reddit üstünden bir ekip açıklamalarda bulunan Roger Ver’in iddialarının doğru olup olmadığı ise hemen hemen bilinmiyor.

İlgili Haber: SON DAKİKA: Binance’te Büyük Sızıntı, Changpeng Zhao’dan ve Borsadan Resmi Izahat

ABD ile Çin arasındaki tecim savaşı Çinli yatırımcıları yeni güvenli liman arayışlarına yönlendiriyor. ABD yaptırımları sonucunda Yuan’ın kıymet kaybetmesiyle Çin’liler Bitcoin’e  her zamankinden daha çok yöneliyor. Çin Hükümeti de bundan dolayı ulusal parasının kıymetini korumaya yönelik önlemler almaya çalışıyor. Hükümet, yurt dışına Yuan çıkışını yılda 50 bin dolarla sınırlandırdı sadece Çinliler şimdi de Bitcoin kullanarak bu yasağın etrafından dolaşıyor. Yasaklamalar sebebiyle Çinli Bitcoin yatırımcıları için yadsınamaz bir yere haiz olan LocalBitcoins ülkede oldukça popüler.

Rusya’da LocalBitcoins Yasaklandı Mı?

Rusya’nın en mühim medya organlarından Roskomnadzor’da yer edinen habere bakılırsa ülkede LocalBitcoins’in kullanımı yasaklandı. Çinliler benzer biçimde Ruslar da Bitcoin’e erişim sağlamak için LocalBitcoins’e bir fazlaca muhtaç. LocalBitcoins ise Rusya’da engellemeleri aşarak ülkedeki Bitcoin yatırımcılara yardım edeceklerini deklare etti.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir