Dünyanın En Büyük Finans Grubu Şirketinden Önemli Bitcoin Araştırması

Tam 300 yıla yakın süredir 60’tan fazla ülkede etkinlik gösteren ve güvenilir finans grubu şirketlerinden birisi olan United Kingdom (İngiltere) merkezli Barclays şirketinin üst düzey araştırmacılarının uzun süre süresince yaptıkları araştırmalar sonucunda kripto para yatırımcılarının 3 değişik gruba ayrıldıkları açıklandı.

Tüm dünyada tesirini gösteren ve bugüne dek milyarca dolarlık işlem hacmine haiz olan Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin 3 değişik grup tarafınca değişik şekilde görüldüğü ve duyarlı grubun her daim satışa daha çok eğilimli ve yükseliş ile düşüşleri fazlaca daha sıkı bir halde takip eden grup olduğu açıklandı.

Enfekte Olanlar, Bağışık Olanlar!

Barclays araştırma, Bitcoin’e bağlı duyarlı grubun arkasından enfekte olan grubun geldiğini ve bu grupta olan yatırımcıların ise genel olarak duyarlı gruba oranla daha azca kaygı içinde olduklarını ve yatırımlarını mevcut duruma gore yükselttiklerini deklare etti. Bağışık olanların ise devamlı olarak yatırımlar yapmış olduğu ve düşüş,yükseliş dengesinden minimum etkilenen üst düzey yatırımcılar olduğu bilgisi paylaşıldı. Barclays finans grubunun araştırmalarının devam edecek olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir