EOS’un Geliştiricisi Konuştu: Blockchain Sayesinde Dolar Programlanabilecek

Merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) dağıtımı için önde gelen platformlardan önde gelen EOS’un yaratılmasına yardım eden, Cayman Adaları’na kayıtlı bir yazılım geliştirme şirketi olan Block.one’un 32 yaşındaki CEO’su Brendan Blumer Blockchain teknolojisinin verileri saklamanın ve göndermenin en güvenli yolu bulunduğunu düşünüyor.

Dördüncüsü düzenlenen DC Blockchain Zirvesi’nde (6-7 Mart) bazı açıklamalarda bulunan Blumer, webin erken dönemdeki büyümesini ve kripto paraları karşılaştırdı. Öteki önde gelen şirket liderleriyle benzer görüşlerini dile getiren Blumer, regülatörlerin bir çok süre, bugünün internetini kurmaya çalışırken fazlaca fazla müdahale etmemeye itina gösterdiğini belirtti.

İnternet geliştirilirken düzenleyiciler yeniliğin de gelişmesini sağlamış oldu, bu kesinlikle doğru bir stratejiydi. Sadece, web hakkaten güvensiz raylar üstüne kuruluyordu. Raylar güvenli olsaydı PayPal şeklinde şeylere ihtiyacımız olmazdı. Bu bununla beraber, birçok merkezi teknoloji platformunun aşağılık bir halde tasarlandığı anlamına geliyor. Bunun sebebi şu, web tüm veri aktarımı ve depolamanın temelde güvensiz olduğu varsayımıyla inşa edilmiştir.

Şimdi, daha güvenli bir halde ve güvenle veri göndermemizi ve saklayabilmemizi elde eden yeni bir yapı bloğu ile çalışıyoruz.  Kripto para birimleri yalnız bir hesap birimi. Onlar yalnız bir Excel tablosu şeklinde çalışıyor, onları da herhangi bir şeyi kovuşturmak için kullanabilirsiniz.

ICO’sunda 4 milyar dolar biriktirerek üstün dereceli kıran, EOS’un ilk geliştiricisi Block.one, 2018 yazında EOS ana ağının başlatılmasına destek oldu. Şu anda EOS üstünde geliştirilmekte olan 260’tan fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir