Eski CFTC Başkanı “Crypto Dad” Bu Şirkete Baş Danışman Olarak Atandı

Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’nun (CFTC) eski Başkanı Christopher Giancarlo, New York merkezli hukuk şirketi Willkie Farr & Gallagher’a kıdemli danışman olarak katılmaya hazırlanıyor.

Crypto Dad

Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’nun (CFTC) başkanı olduğu yıllarda, kripto paralara karşı sergilediği pozitif tavırla kripto para topluluğunda Crypto Dad (Kripto Baba) olarak anılan Christopher Giancarlo yapmış olduğu açıklamada uzun süredir  küresel piyasalar, teknoloji ve hukukun kesişme alanlarında emekler yürüttüğünü kkaydetti ve yeni durağında da bu alanlarda çalışacağından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Temmuz ayında emekli oldu

Kripto para topluluğu tarafınca “Crypto Dad” olarak adlandırılan Giancarlo, Barack Obama’nın yönetimi esnasında CFTC Başkanı olarak atanmış ve beş senelik vazife süresini Temmuz 2019’da tamamlamıştı. 

Giancarlo’nun yeni görevinde, dijital dolar mevzusunda emekler yürüteceği belirtiliyor. Blockchain tabanlı dijital dolar için Giancarlo danışmanlık görevi yürütecek. Christopher Giancarlo “Bitcoin’i benimseyin, şu sebeple benimsenmesi kaçınılmaz olabilir.” ifadeleriyle hatırlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir