Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Fena Halde Derde Girebilir

Eski SEC direktörü ve hem de siber güvenlik uzmanı John Reed Stark kripto para yatırımcılarını uyardı. Bitcoin’in bir tek suçluların işini kolaylaştırmak için geliştirildiğini düşünen Stark’a gore dünyanın dört bir tarafındaki yatırımcılar bu dijital tehlikeye karşı uyarılmalı.

SEC, IEO’ları Takibe Aldı

Stark ek olarak oldukca çarpıcı bir iddiada bulunmuş oldu. O şekilde ki Stark’ın açıklamalarına gore SEC oldukca kısa sürede ICO benzeri  Initial Exchange Offerings (IEO) satışlarını durduracak. Stark, IEO’ların yasaklanmasının yanı sıra IEO’lar vasıtasıyla fon toplayan girişimlerin de başının belaya gireceğini belirtti. IEO’lara son dönemde artan talep SEC’in bakış açısından kaçmadı. Stark ise bu token satışlarını kripto para borsalarının birer aldatmacası olarak tanımladı. 

IEO’lar kısa sürede varlıklı olmak isteyen yatırımcıları cezbetmek için fon kaçırmaya yönelik IPO’lara benziyor.

Dahası eski SEC direktörü Bitcoin’i bir dolandırıcıya benzetti ve yatırımcılara, paralarını dolandırıcılara kaptırmadan ilkin kripto paralardan uzaklaşmaları çağrısında bulunmuş oldu. Stark, Bitcoin’in kara para aklama, terörizmin finansmanı, fidye yazılımı ve gasp benzer biçimde suçlara yardım etmekten başka faydası olmayan faaliyetlerde kullanıldığını belirtiyor. John Reed Stark ek olarak Bitcoin’in değerinin sıfıra gerileyeceğini düşünüyor:

İnsanlar bigün uyanacak ve BTC yatırımlarının değerinin sıfıra indiğini görecekler.

Binance ve IEO’lar

Eski SEC komisyoneri John Reed Stark’ın açıklamaları akıllara son dönemdeki token satışlarıyla büyük bir ilgi toplayan Binance’i getirdi. Hatırlanacağı suretiyle Binance, Launchpad platformu üstünden düzenlemiş olduğu IEO’larla oldukca ciddi token satışları gerçekleştirmişti. Bu durum gelecek günlerde Binance’in başının ağırmasına niçin olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir