Ethereum 4 Yaşında!

Kripto para dünyasının en büyük platformlarından kabul edilen Ethereum bugün 4. yılını doldurdu. Günümüzde kripto para birimi sektöründe en büyük adlardan biri haline gelen Ethereum, dört yıl ilkin 30 Temmuz 2015’te piyasaya sürülmüştü.

Geliştiricilerin Gözdesi Oldu

Açık kaynaklı bir Blockchain platformu olan Ethereum, akıllı sözleşme teknolojisiyle büyük ilgi çekmeyi başardı. Ethereum’a öteki bir çekici yanı ise geliştiricilere sunmuş olduğu fırsatlardı. Dünyanın dört bir tarafındaki geliştiriciler bu platformu kullanarak kendi token’larını geliştirdiler.

Bu benzer biçimde ayırt edici özellikleriyle ön plana çıkan Ethereum kısa süre içinde büyük bir popülariteye ulaşmayı başardı. İşlem hızı ve işlem tutarı bakımından Bitcoin’den tamamen değişik olan Ethereum bu sayede Bitcoin’e bir rakip olarak görüldü.

Ethereum’un 4 Yılı

Ethereum platformu piyasaya sürüldükten sonrasında bir süre 1 dolardan işlem görmüş oldu. O senenin sonuna kadar 1 doları geçemeyen Ethereum, 2016 yılıyla beraber yükselişe geçti.  Ethereum 2016 senesinde, piyasaya sürülmesinden ortalama bir yıl sonrasında Coinmarketcap’te ilk 10 kripto para arasına yerleşti.

Takvimler 2017’yi gösterdiğinde, her şey değişmeye başladı. Ethereum, kripto para piyasasındaki boğa sezonunda efsanevi bir performans sergiledi. Neredeyse 2016 yılının tamamında 10 dolardan işlem gören Ethereum, 18 Haziran 2017’de 370 dolara terfi etti.

6 ay sonrasında şu demek oluyor ki takvimler 15 Ocak 2018 tarihini gösterdiğinde ise Ethereum’un fiyatı  1,400 dolara terfi etti. 2018 yılındaki ayı sezonunda Ethereum da diper kripto paralar benzer biçimde kıymet yitirdi. 90 dolar bandına kadar gerilemesine karşın Ethereum ayı sezonunda bile Coinmarketcap’teki ikinci sıradaki yerini bırakmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir