Ethereum (ETH) Teknik Analizi: 7 Ekim 2019

Ethereum haftaya 170$ seviyesinden başlangıç yapmış oldu. Hafta başlangıcında gelen alımlar ile 185$ seviyesine kadar yükselen Ethereum, bu seviyeyi maalesef koruyamayarak haftayı 167$ seviyesinden kapadı. Bu veriler doğrultusunda Ethereum yatırımcısının hayal kırıklığına uğradığını söyleyebiliriz.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ethereum T1-T2 kanalını aşağı yönlü kırıp 150$ seviyesini kontrol etmişti. Bu hafta başlangıcında tekrardan yükselişe geçen Ethereum’un, T1 kanalını ve günlük grafikteki EMA21 seviyesini kontrol ettiğini görüyoruz. Piyasada ayıların elinin güçlü olması sebebiyle bu dirençler maalesef yukarı yönlü kırılamadı ve fiyat hafta sonuna doğru tekrardan aşağı yönlü gevşedi. Mevcut durumda ise 164$ seviyesi mühim destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin altında gerçekleşecek kapanışların satış baskısını bununla beraber getireceğini değerlendiriyorum. Bu seviyenin altında 150$ dip bölgesi takibimizde olmalıdır.

Ethereum’u rahatlatacak durum ise 183$ seviyesinin geçilmesi olacaktır. Bu seviyenin üstünde boğaların iştahının bir fazlaca artacağını değerlendiriyorum. Fiyatın tekrardan T1-T2 kanalına girmesi söz mevzusu olursa tablo fazlaca daha güzel hale gelecektir.

ETH/BTC Paritesi

Ethereum/Bitcoin paritesindeki duruma baktığımızda, Bitcoin dolar karşısında kıymet kaybederken, Ethereum’un Bitcoin karşısında kıymet kazandığını görüyoruz. Hali hazırda, kırmızı düşen trende doğru hareket devam ediyor. Grafikte de belirttiğim suretiyle 21975Sat seviyesinde kısa vadeli yatay bir direnç oluştuğunu görüyoruz. Bu düzey, gelecek hafta için oldukça ehemmiyet arz ediyor. Bu seviyenin üstünde fiyat hareketinin yukarı yönlü ivme kazanacağını değerlendiriyorum. Orta vadeli düşen trend olan eflatun bölgeye doğru sert bir yükseliş beklentisi içine girdim. Sadece şunu unutmamak gerekir ki; o dirence kadar, kırmızı düşen trend, EMA200 ve 23130Sat yatay dirençleri bizleri bekliyor olacaktır.

Analizde yer edinen informasyon, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir