Ethereum Neden Düşüşte?

Kripto para piyasasındaki sert düşüşler, akıl almaz derecede devam ediyor. G20 zirvesiyle birlikte birazcık toparlanmaya süregelen düşüşlerin en başlangıcında Ethereum geldi. Kırmızı renge bürünen Ethereum, neredeyse tüm çıkışını bir ayda tamamlamış oldu. Ethereum’un ani düşüşü, fiyat değerlerinde de büyük düşüşler gösterdi.

Bundan kısa bir süre ilkin 1400 dolar içinde seyir etmiş olduğu malum Etherum, son dönemde 500 doların altına kadar düşüş yaşadı. Tam olarak 900 dolar düşüş, Ethereum yatırımcıları için büyük bir kaygı yaratıyor. Güncel fiyatına bakılmış olduğu süre 539 dolar civarlarında seyir etmiş olduğu görülüyor. Ethereum’un bu düşüşü ne söylüyor?

Ethereum Niçin Düşüyor?

Ethereum’un düşüşü, EOS’un binlerce Ether satışıyla orantılı olarak gözüküyor. EOS, toplam 417 bin Ether satarak kendi cüzdanlarından başka adrese taşımış olduğu ortalıkta gözüküyor. 163 bin Ether, Bitfinex üstünden satılarak 80 milyon dolarlık bir satışın gerçekleştirildiği gözler önüne seriliyor.

Tüm Kriptolar Kırmızı

Kripto paraların içinde yalnız kırmızı ışık veren Ethereum değil, neredeyse tüm coinler kırmızı ışık yakarken piyasa hacminde de büyük bir düşüş görüldü. Piyasada mevcud kripto para birimleri %50 ve %60’lık bir gerilemeye gitti. İlk 100 koin %4 ve %25 aralığında bir sayıda gerileme yaşadı. İstikrarı tek etkilenmeyen koin Tether oldu. BTC’nin tecim hacmi 16 Mart’ta fiyatların 8.600 dolar olmasıyla kendini toparladığı gösterdi. BTC’nin son dönemlerde hacmi 4-7 milyar aralığında seyir ediyordu. Fakat son sayılara bakıldığında hacim açısından büyük bir düşüş yaşamış benzer biçimde gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir