Ethereum Nedir, Neden Bu Kadar Popüler?

Ethereum kripto paralar içinde uzunca süredir kendisine 2. sırada yer edinen ve devamlı olarak gücüne güç katan kripto para birimlerinden birisi olarak gösterilmekte. Kripto paralar ile ilgili olarak alınan önlemler, atılan adımlar ve hükümetlerin kripto paralar hakkında önlemler almak için bir çok vakit Ethereum üstünden ilerledikleri ve son dönemde sık sık kurucu Vitalik Buterin ile görüşme gerçekleştirdikleri bilinmekte.

Kurucu olmasının yanında devamlı olarak Bitcoin ve öteki kripto paralar hakkında da açıklamalar meydana getiren Buterin’in Ethereum’u ortaya çıkarma macerası oldukça uzun yıllara dayanmıyor. 2014 senesinde Vitalik Buterin ve ekibi tarafınca ortaya çıkarılan Ethereum, ilk olarak averaj 1-3 dolar içinde değere sahipti. Şimdi ise 780 dolar değere haiz ve ilk başta yatırım meydana getiren kullanıcılar şuan dünyanın 4 bir tarafında lüks evler, lüks otomobiller ve muhteşem hayatlar yaşayan ender kişiler olarak bilinmekte.

30 Temmuz 2015 Tarihinde Açıldı!

30 Temmuz 2015 zamanı itibari ile kullanıcılar tarafınca alınabilecek şekilde kripto para piyasasına sunulan Ethereum, bugüne dek iyi bir yol izledi ve bugün kıymetini binlerce kat arttırmayı başardı. Geçmişe oranla şimdilerde oldukça daha çok popüler olan kripto paraların içinde 2. sırada bulunan Ethereum’un gelecek yıllarda 1. sıraya yerleşmesi planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir