Ethereum ve Bitcoin Yükselişe Geçti

Ethereum ve Bitcoin Türkiye saati ile akşam saatlerine doğru yükselişe geçti. Yatırımcıların beklemediği ansızın yükselmeye süregelen kripto paralar ansızın göstergelerin yeşil olarak yanması ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Uzunca bir süredir yatırımcılar grafikleri sürekli ”kırmızı” doğrusu düşüş yapar halde görmelerinden dolayı bugünlerde yükseliş olup olmayacak bulunduğunu merak eder hale gelmişti.

Ethereum fiyatının artışa geçmesi ile yatırım oranlarında ani artışlar yaşandı. Benzer şekilde Bitcoin fiyatının artış göstermesi ile yatırımcıların ellerinde bulunan nakitleri %5 oranında kıymet kazanan Bitcoin’e yatırmaya başladıkları piyasa hacmine yansıyan detaylardan oldu.

Yatırımcılar Yön Değiştirdi

Ansızın yön değiştiren birçok yatırımcı bilgisayar başlangıcında paralarının bir kısmı ile Bitcoin aldıklarını belirtti. Bazı yatırımcılar ise bu yükselişlerin nerede ise kafi olmadığını ve daha oldukca artış olana kadar herhangi bir yatırım yapmayı düşünmediklerini deklare etti. Sık sık tartışmalara mevzu olan Bitcoin ve altkoin tartışmalarının bugün itibari ile azalmasının arkasında ise fiyat yükselişi var.

Ethereum fiyatı 535 dolar seviyesine çıkarken, Bitcoin fiyatı ise 6.750 dolar seviyesine yakın seyrediyor. Yatırımların artması ve piyasaya pozitif yönde teşviklerin gelmesi ile daha oldukca artışlar olacağı öngörülürken, piyasa hacminde artış yaşanması, yatırımcıların pozitif yönde bir hava yaratma isteğinin netice vermesi birazcık süre alabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir