Ethereum vs Bitcoin, Hangisi Tercih Edilmeli? – Mayıs 2018

Ethereum ve Bitcoin içinde olan farklar ile ilgili olarak bir tek tek fark birisinin daha yüksek değerde olması ve daha çok kullanılması olurken, bir ötekinin ise daha düşük değerde olması sadece kazanç açısından doğru karar alınırsa her iki kripto paranında oldukça iyi kazançlar elde edilmesini sağlaması olarak gösteriliyor. Ethereum, son 1 ay içinde averaj olarak %47 oranında kıymet kazanırken Nisan ayının başlangıcında 380 dolar iken bugün itibari ile 650 dolar seviyesinde bulunmakta.

Kripto paraların ”babası” konumunda olan Bitcoin ise bugün itibari ile averaj 9.000 dolar seviyesinde ve zamanı rekorunu kırmasına çok çok fazla ilerlemesi ve averaj %55 oranında daha çok kıymet kazanması ihtiyaç duyulan bir kripto para birimi. Geçtiğimiz ay 7.000 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin’in bu ay itibari ile 2.000 dolar civarında kıymet kazanması Bitcoin’in albenisini bazen daha çok üst sekmeye taşıyabiliyor.

Ethereum vs Bitcoin!!!

Ethereum ve Bitcoin içinde tercih yapmak mevzusu ise oldukça zor bir mevzu. Zira kripto paralar ile ilgili olarak her ikisi de dünyanın en güvenilir ve en kıymetli 2 kripto para birimi olarak tanınmasına karşın, bazen yatırımcıların tercihleri Ethereum’dan, bazen ise Bitcoin’den yana olmakta.

Kişisel olarak karar alacak olan bir kullanıcı için şu aşamada Bitcoin ve Ethereum, ikisi de gelecek vaat eden bir kripto para bulunduğunu oldukca rahat bir halde ifade edebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir