Ethereum’daki Yükselişin Sebebi Ne? Altcoin Rallisi Başlıyor Mu?

Uzun süredir Bitcoin karşısında ezilen altcoin’ler için hemen hemen hiçbir ümit ışığı görünmese de bireysel anlamda iyi performans sergileyen kripto paralar da yok değil.

Kripto Para Yatırımcıları Altcoin Rallisini Bekliyor

Bitcoin’in Nisan ayından Haziran ayı sonuna kadar 4 bin dolardan 13.800 dolara uzanmasıyla beraber kripto para yatırımcıları aniden Bitcoin’den altcoin’lere yönelmişti. Şundan dolayı Bitcoin kadar altcoin’ler de uzun süredir ayı sezonu tesiri altındaydı ve artış yükselişin geleceğine kati gözüyle bakılıyordu. Doğal olarak ki öyleki olmadı. Bazı altcoin’ler Bitcoin’in bilinçsiz düzeltmeleri altında adeta ezildi ve geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde dahi görülmeyen en düşük seviyelere geriledi.

Tüm bunlara karşın Ethereum’daki küçük kıpırdama yatırımcıları tekrardan heyecanlandırdı. Ethereum’daki yükseliş tek bir nedene bağlı değil. Hadi gelin Ethereum’daki yükseliş dalgasının temel nedenlerini inceleyelim.

Tether Ethereum Ağına Geçti

Ethereum’daki yükselişin ilk sebeplerinden biri Tether’ın Ethereum ağını kullanmaya başlaması olabilir. Hatırlanacağı suretiyle Ethereum eskiden OMNI ağını kullanıyordu ve geride bıraktığımız haftalarda Ethereum ağına geçiş yapmıştı. Tether’ın (USDT), Ethereum ağına geçişi Ethereum Blockchain’inin işlem hacmine ve işlem sayısına da pozitif yönde tesir etti.

BitPay Ethereum’u Listelediğini Deklare etti

Yükselişin perde arkasındaki bir öteki etmen ise popüler kripto para ödemeler sağlayıcısı Bitpay, Bitcoin’den sonrasında artık Ethereum desteği de vereceğini deklare etti. Etheruem’un kurucusu Vitalik Buterin, ETH’nin kripto para ödeme çözümlerine dahil edilmesinin oldukça sevindirici bulunduğunu belirtti.

Geride bıraktığımız günlerde Twitter hesabı üstünden takipçilerine seslenen OST CEO’su Jason Goldberg, Ethereum geliştiricilerinin daha ilkin asla olmadığı kadar oldukca proje üstünde çalıştığını, ağın kesin bir görünüm çizdiğini iddia etmişti.

Türk kripto para topluluğunun önde gelen Twitter fenomenlerinden Selcoin, uzun bir sürenin peşinden tekrardan altcoin satın aldığını deklare etti. Selcoin’e nazaran Ethereum ve Litecoin’deki trendlerin kırılması ve sert yükselişleer, altcoin piyasasının geri kalanında da yükselişi tetikleyebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir