Ethereum’un kurucusu ”hediye” iddialarına sitem etti

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabından kendisini takip edecek kullanıcılar ile takip eden kullananların dolandırılmasını engellemek için 3 uyarı mesajı paylaştı. Açıklamalarında kendisinin hiçbir şekilde armağan Ethereum yada kripto para vermediğini açıklayan Buterin, mesajının altına ”size armağan Ethereum vereceğiz” yazanların hepsinin ”dolandırıcı” bulunduğunu açıkladı.

Bununla yetinmeyen delikanlı, daha sonrasında gene kendi sayfası üstünden yeniden tweet atarak ”hayır armağan Ethereum vermiyorum!” paylaşımında bulunmuş oldu.

İsim Kısmına Bile Yazdı

Buterin, görünen o ki bu sorundan dolayı çok çok fazla problemler yaşamış. Twitter hesabının isim kısmına dahi ”hayır armağan Ethereum vermiyorum” olarak değiştiren delikanlı, gelen yorumlara ise cevap vermedi. Daha ilkin birçok meşhur ismin hesabına girerek paylaştıklarının altına yorum yaparak ”armağan veriyoruz” diyen dolandırıcılar binlerce kullanıcının dolandırılmasına niçin olmuş, üstelik bu şekilde de sınırı olan kalmayarak kullanıcıları ”bizi yakınma edersen başın yanar” benzeri tehditler ile korkutmuştu. Toplumsal medyada buna benzer olayların sık yaşandığı, buna karşı kullananların asla ”armağan vereceğiz” diyen kişilere resmi şirket olmadığı sürece inanmaması öneriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir