Etherparty (FUEL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Etherparty (FUEL) Nedir?

Etherparty: Temel Bilgiler

Etherparty, kullanıcılarının, belirli programlama dili Solidify’ı öğrenmek benzer biçimde Ethereum ile ilişkili karmaşıklıklar olmadan akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyan bir platformdur.

Amacı, kullananların yalnızca Etherparty kullanarak güvenli, esnek ve yasal olarak bağlayıcı akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlamaktır. Kullananların akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için Geth, Meteor yada Mist benzer biçimde üçüncü taraf yazılımları yüklemelerini gerektirmez, bu sebeple Etherparty platformunun kendisinde yürütülmesine olanak tanır.

Etherparty (FUEL) Geliştirme

Etherparty, 5 yıldan fazla süredir etkinlik gösteren bir blockchain danışmanlık şirketi olan Vanbex’in, onu blockchain tabanlı bir firmanın alabileceği kadar deneyimli hale getiren bir projesidir.

Etherparty internet sayfası, kurucusu Lisa Cheng ve CEO’su Kevin Hobbs tarafınca yönetilen ekibindeki 24 üyeyi listeler.

Lisa Cheng, iş geliştirme ve strateji alanlarında bir geçmişe haiz olan Ar-Ge’nin kurucusu ve başkanıdır. Daha ilkin SAP ve ADP’de çalışmış olan Vanbex Group’u kurdu. Ek olarak Mastercoin’e de dahil oldu.

Vanbex grubunun ve Etherparty projesinin CEO’su Kevin Hobbs, Genisys Projesini kurdu. Bunlara ek olarak Ensign Energy Services, FIRMA Foreign Exchange ve DealSoftware’de çalıştı.

Öteki üyeler içinde  Erin Tomlinson, Kreatif Direktör Brandon Kostinuk ve Ürün Tasarımcıları, Geliştiriciler ve Yöneticiler dahil ötekiler yer ediniyor.

Etherparty’nin Yararları Nedir?

Etherparty (FUEL) Teknolojisi

 1. Etherparty platformu, platform vasıtasıyla gösterilen tüm akıllı sözleşmelerin izlenmesine destek olan akıllı sözleşme şablonlarının yanı sıra AI modülleriyle beraber gelir. Dahili EVM, platformdaki akıllı sözleşmelerin emanetlerini ve talimatlarını işlemek için ek olarak kullanılabilir.
 2. Platform ek olarak şirketlerin mevcut altyapılarını değiştirmeden akıllı sözleşmelere dönüştürmek için kendi belgelerini platforma yüklemelerine ve entegre etmelerine olanak tanır.
 3. Etherparty’nin abonelik modeli, özelliklere sınırı olan erişim ve ayda bir yada iki sözleşme ile süregelen kademeli bir modeldir. İkinci aşama daha yüksek bir sözleşme sınırına sahipken, üçüncüsü daha yüksek sınırlara ve ek işlevler reklam entegrasyonlarına haizdir.
 4. Platformdaki herhangi bir işlem için ve sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılan para birimi, Etherparty’nin mahalli ERC20 tokenı olan FUEL’dir.
 5. FUEL fiyatı dalgalanabileceğinden, sözleşmeler ABD doları cinsinden durağan(durgun) bir miktara sabitlenmiştir. Bu yüzden ödenen gerçek miktar yerine yalnızca FUEL tokenlarının sayısını değiştirmeye gerekseme vardır.
 6. Mevcut uygulama web formlarını doldurarak çalışıyor, sadece ekip, sürükle bırak arayüzlü bir API sunmayı planlıyor. Etherparty arka uçtaki akıllı sözleşmeler, Ethereum’un programlama dili Solidity kullanılarak hala inşa edilmektedir.
 7. Kullananların platforma akıllı sözleşmeler yerleştirmeden ilkin geçmeleri ihtiyaç duyulan dahili bir araştırma süreci de vardır. Bu süreç, yanlış kullanımı önlemek içindir.
 8. Etherparty için kullanıcı kimlik doğrulaması, ek güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan, iyi malum bir açık kaynak kimlik ve erişim yönetimi platformu olan Keycloak tarafınca sağlanır.
 9. Etherparty, izin verilen parametrelerin haricinde şüpheli aktivite sergileyenler için hesap kilitlemelerini de destekleyecektir. Ek güvenlik özellikleri, kullanıcılara daima görüntülenecek kullanıcı oturumları için süre günlüklerini içerecektir.

Etherparty Kullanım Durumları

Akıllı sözleşmelerin uygulamaları yaygındır. Etherparty’nin de akıllı sözleşmeleri bankacılık, sıhhat hizmetleri, tedarik zinciri yönetimi, sigorta, döviz ticareti, dijital kimlikler ve oldukca daha fazlası benzer biçimde çeşitli sektörleri hedeflemektedir. Kullanım durumları şunları ihtiva eder:

 • Dönüm noktası tabanlı ödemeler ve emanet hizmetleri için finansal hizmetler.
 • Tedarik zinciri yönetimi ve tecim finansmanı için üretim.
 • Bir iş kurma, kurumsal dosyalama, temettüler, nezaret zinciri ve daha fazlası benzer biçimde çeşitli uygulamaları vardır.
 • Eşler arası işlemler, yüklenici sözleşmeleri, yürütülebilir koşullara haiz sözleşmeler ve kayıt tutma benzer biçimde sektörler arası uygulamalar için kullanılabilir.
 • Ek olarak, ICO oluşturma, kitle fonlaması, token oluşturma ve bir ICO yada tokenın ilerlemesini seyretmek için de kullanılabilir.

Etherparty (FUEL) Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

FUEL Satın Alma

Etherparty’nin mahalli ERC20 tokenı olan FUEL, Binance, Gate.io, HitBTC, ACX, ForkDelta, Idex ve Radar Relay dahil olmak suretiyle birçok platformda takas edilebilir. Bu borsalar çoğunlukla Bitcoin yada Ether’i kabul eder, sadece bazıları FUEL tokenleri karşılığında WETH, Tether ve diğerlerini de alır.

FUEL Depolama

Ethereum blok zincirinde bulunan FUEL, Ethereum ve öteki ERC20 tokenlerini destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

Donanım cüzdanları en güvenli olanıdır ve Ledger Nano S ve Trezor ERC20 tokenleri için çalışır.

Exodus ve Mist, Ethereum ve tokenleri blok zincirinde depolayan masaüstü cüzdanlardır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur.

Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx, Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdanın yanı sıra Chrome ve Firefox uzantıları vasıtasıyla bir web cüzdanı olarak işlev görerek onu en oldukca yönlü cüzdanlardan biri haline getiriyor.

MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır ve ETHAdress, ERC20 tokenlarını depolayan kağıt cüzdanlardan biridir.

Etherparty (FUEL) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Etherparty’nin birincil pozitif yanları, kullananların platformu kullanmak ve hazır şablonlar kullanarak blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak için herhangi bundan önceki programlama diline gerekseme duymamasıdır.

Platform ek olarak, platformda oluşturulan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinde süratli işlemler yardımıyla yüksek hız vaat ediyor. Ek olarak sözleşmeye girenlerin herhangi bir ihtilaf durumunda üçüncü taraf bir arabulucuya erişim sağlamasına izin verdiği için kullanıcılara esneklik sağlıyor.

Etherparty’yi öteki akıllı sözleşme kripto para birimlerinden ayıran bir öteki şey, kullananların platformda oluşturdukları akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için üçüncü taraf yazılımları yüklemelerine gerek olmamasıdır.

Etherparty’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

FUEL tokenleri, değerleme ve piyasa kıymeti söz mevzusu olduğunda kripto pazarında ortalamanın altında bir iş yapıyor. Piyasada dolaşan oldukca sayıda kripto para olmasına karşın, piyasa kıymeti sıralamasında oldukça düşük sıralanır.

Sadece, Etherparty’nin kripto dünyasında hala nispeten yeni olduğu unutulmamalıdır; bu yüzden sıralaması hakikaten o denli düşük değil. Bununla birlikte, bazıları tecrübe eksikliğine bir mesele olarak işaret edebilir.

Akıllı sözleşmeler, işletmelerin geleceğidir ve kısa sürede ortadan kalkması olası olmayan yükselen bir eğilimi temsil eder. Aslen, süre geçtikçe, giderek daha çok işletme ve öteki taraflar akıllı sözleşmeler kullanıyor, bu da Etherparty’yi bir tek ümit verici değil, bununla beraber son aşama mühim hale getiriyor. Sonuçta, her insanın bir sözleşme yapmış olup yürütebilmesi için karmaşık bir programlama dili öğrenmesi beklenemez.

FUEL’in bireysel fiyatının düşük olması, caydırıcı olmaktan oldukca bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Zira oldukca fazla para harcamadan mühim sayıda token satın alınabilir. Genel halka akıllı sözleşmeler getirme potansiyeli ve hedefleri sebebiyle, FUEL cazip bir uzun vadeli yatırım seçeneği olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir