Facebook’a Bir Şok Daha: AB Ülkelerinden Libra Karşıtı İttifak

Duyurulur duyurulmaz toplumsal medya devi Feysbuk’un kripto para projesine en büyük tepkiyi veren iki ülke Fransa ile Almanya olmuştu. Şimdi ise Avrupa Birliği, Feysbuk’un kripto para projesine karşı güçlerini birleştiriyor.

Politico Europe’un 30 Ekim tarihindeki haberinde yer edinen detaylara nazaran Almanya, İspanya, Hollanda ve İtalya, Fransa liderliğinde bir araya gelmiş olarak Feysbuk’un Libra’sına karşıt ittifak oluşturacak. Öyleki ki bu ülkeler geçtiğimiz günlerde Brüksel’de düzenlenen hususi bir görüşmede aslına bakarsan niyetlerini belli ettiler.

Bahsi geçen ülkelerin oluşturduğu ittifak, Libra’nın Avrupa Birliği bölgesinde piyasaya sürülmesini engellemek ve Libra Association üyelerinin projeden çekilmeleri için emek harcamalar yürütecek. Ek olarak Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda’nın Avrupa Birliği Hükümetlerini Libra’yı tamamen yasaklamak için ikna etmeye çalmış olduğu da biliniyor.

Öne çıkan gelişmeler:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir