Faruk Eczacıbaşı: “Türkiye, blockchain Kavramının Gelişmesinde Dünyada İddialı Bir Konuma Gelebilir”

IstanBlock 2020 – İstanbul, 6-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul Blockchain Week ve 9-10 Nisan’daki ana etkinliği IstanBlock2020 konferansına ev sahipliği meydana getirecek. İş dünyasının da yakından takip etmiş olduğu konferansta Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Tüm ortaklık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı konuşmacı olarak yer alacak. Eczacıbaşı, fintech, finans ve blockchain sistemleri ile iş dünyasının yaşamış olduğu değişimi ve gelecek hedeflerini paylaşacak.

Dünyada blockchain alanındaki mühim adları ilk kez Türkiye’de ağırlayacak olan IstanBlock 2020, Türk iş dünyasının elit isimlerini de bir araya getirecek. 9-10 Nisan tarihlerinde, dijital kontakt danışmanlığı icra eden EAK Digital tarafınca gerçekleştirilecek konferansta, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı ve Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Başkanı olan Faruk Eczacıbaşı’nın finans, fintech ve blockchain sistemleri hakkında gerçekleştireceği konuşmasına Boğaziçi Ventures’dan Sulh Özistek eşlik edecek.

Faruk Eczacıbaşı’nın IstanBlock 2020’de yer almasından mutluluk duyduklarını ifade eden IstanBlock2020’nin düzenleyicisi EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller sözlerine şöyleki devam etti:

Sayın Eczacıbaşı Türk iş dünyasında zekâsı ve becerisi ile tanınan oldukca kıymetli bir isim. TBV liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye Platformuna katmış olduğu vizyon ve değerin oldukca mühim bulunduğunu düşünüyorum. Bu girişim yardımıyla bir tek Türkiye değil, dünya için de yeni bir kavram olan blockchain teknolojilerinin en iyi şekilde anlatılacağına, yeni nesil iş yapış biçimlerinin neler bulunduğunun, avantajları ve zorluklarıyla her açından anlatılabileceğine inanıyorum. EAK Digital olarak blockchain teknolojilerinin getireceği fırsatları, kullanım ortamlarını anlatma vizyonu ile etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yolda meydana getirilen tüm girişimleri de destekliyoruz. Kendisinin IstanBlock 2020’de yer alması, finans dünyasının blokchain ve kripto tarafınca yönetilen yeni bir finans yaşamına geçişinin gerçekleşecek olmasının işareti. Faruk Eczacıbaşı’nın blok zinciri teknolojisinin gelecek dönemde sunmuş olacağı fırsatlarla ilgili çizeceği vizyonu heyecanla umuyorum.

Faruk Eczacıbaşı blockchain teknolojileri hakkında görüşlerini şöyleki beyan etti: “Dünya blockchain terimini daha yeni tanıyor. Türkiye olarak data birikiminden oldukca uzak değiliz. Şu anda da kripto paralar haricinde fazla değişiklik yaratacak uygulamalar daha ortaya çıkmadı. Türkiye mevcut potansiyeli ile dünyada blokchain teriminin gelişmesinde iddialı olacak bir konuma gelebilir.”

IstanBlock2020’de Faruk Eczacıbaşı’nın yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın, CoinShares CFO’su Meltem Demirors, Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybit’in kurucu Ceo’su Ben Zhou, NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Celcius Network’un kurucusu Alex Mashinsky ve daha birçok isim de ilk kez Türkiye’de bir araya gelecek.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara www.istanbulblockchainweek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir