FC Barcelona’nın 1,3 Milyon Dolarlık Token Satışı 2 Saatten Az Bir Zamanda Tükendi

İspanyol futbol devi FC Barcelona ilk FC Barcelona Yandaş Tokenlarını (BAR) sattı. Yandaş tokenları spor odaklı token platformları Chiliz.net ve Socios.com üstünden satılıyor. 1,3 milyon dolarlık satış, iki saatten kısa bir sürede sonuçlandı. Zirvede 2 dakikadan daha azca bir sürede 777.000 dolarlık token satıldı.

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus haberi 22 Haziran’da attığı tweet ile deklare etti.

Chiliz ve Socios Satış Esnasında Beş Kat Talep Artışı Görmüş oldu

Dreyfus, token satışına 106 ayrı ülkeden 4.000’den fazla taraftarın katıldığını belirtti. En iyi alıcıların Türkiye, Polonya, Japonya, Fransa, İspanya, İngiltere ve İtalya’dan geldiğini açıklayan yetkili, Chiliz ve Socios’un satış esnasında talepte beş kat artış gördüğünü de sözlerine ekledi.

A. Dreyfus, firmanın başlangıçta flaş satış için 48 saat benzer biçimde bir süre planladıklarını söylemiş oldu. Satış esnasında Socios.com’da bazı gecikmeler yaşanmasına karşın, gidişatın bundan daha süratli ilerlediğini beyan etti. Konuşmasına “Sanırım Barça bu yüzden büyük bir ekip.” sözlerini de ekledi. 

FC Barcelona’nın BAR tokenları, Barça hayranlarıyla daha çok etkileşim sağlamak için tasarlandı. FC Barcelona “BAR token sahipleri topluluk anketlerine katılabilir, hem de oyundan ilkin oyuncularla tanışma şansı benzer biçimde benzersiz ödüller kazanabilirler.” açıklamasında bulunmuş oldu. 

BAR Token Ticareti Çarşamba Günü Yapılacak

Son olarak token satışı, BAR tokenının resmi lansmanını kutlamak için geliyor. FC Barcelona’ya bakılırsa, flaş satış, her biri 2 avroluk bir fiyatla 600.000 token içeriyor. BAR tokenlarının 24 Haziran Çarşamba günü Chiliz ve Socios’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Jetonlar, yalnızca öğrenci ve tedarike bağlı olarak piyasa fiyatı üstünden Chiliz’in mahalli tokenı ile (CHZ) alım ve satım için kullanılabilir. Basın süresi itibariyle, FC Barcelona Bar Jetonu, büyük kripto tutarları internet sayfası CoinMarketCap’te “izlenmemiş sıralama” olarak yer ediniyor.

FC Barcelona’nın BAR jetonu, Chiliz ve Socios platformları tarafınca kullanılan sayısız spor jetonundan yalnız bir tanesi. İtalyan ustalaşmış futbol kulübü Juventus, 2019’un sonlarında kendi fan tokenini yayınladı. Daha ilkin, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain, 2018’de bir token ekosistemi başlatmak için Socios.com ile ortak oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir