Feathercoin (FTC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Feathercoin (FTC) Nedir?

Feathercoin: Temel Bilgiler

Feathercoin sağlam, açık kaynaklı, merkezi olmayan ve güvenli bir kripto para birimidir. İlk bakışta Bitcoin yada Litecoin benzer biçimde öteki kripto para birimlerine oldukca benzer görünebilir. Sadece Feathercoin, blok zinciri ağını güçlendiren ve öteki altcoinler içinde öne çıkmasını elde eden oldukca sayıda ileri teknolojik iyileştirmeye haizdir.

Feathercoin (FTC) Geliştirme

Feathercoin 16 Nisan 2013’te piyasaya sürüldü ve Peter Bushnell tarafınca geliştirildi. Feathercoin’i Litecoin’in olması ihtiyaç duyulan şeyi yapmak amacıyla Litecoin’den çatallandı. Feathercoin için  Bitcoin’in daha süratli, daha güvenli ve kesin bir versiyonu olmayı amaçlamaktadır diyebiliriz.

Düşünce birliği mekanizması Proof of Work (PoW) konseptine dayanmaktadır. Feathercoin ağı, NeoScrypt karma algoritması üstünde emek harcayarak madencilik yapmayı oldukca daha kolay ve daha süratli hale getiriyor.

Feathercoin, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonrasında kullanıcılar tarafınca süratli bir halde benimsendi. Büyük bir popülerlik kazanmıştır ve kendisini BTC / LTC hakimiyetindeki bir pazarda kıymetli bir rakip olarak geliştirdi.

Feathercoin’in Yararları Nedir?

Feathercoin Teknolojisi

Feathercoin başlangıçta Litecoin’in Bitcoin’in daha süratli ve daha yalın bir versiyonu olma girişimlerini sürdürmek ve geliştirmek için geliştirildi. İşte bundan dolayı güvenli ve sağlam bir ağ sağlamak için blok zincirinde bir ton teknolojik ilerleme kullandı.

FTC, Bitcoin tarafınca kullanılan SHA-256 hash algoritmasından oldukca daha çok hafıza ve işlemci yoğun olan, tam olarak NeoScrypt adlı Scrypt tabanlı bir hash algoritması kullanır. Bu, Bitcoin piyasasının, Uygulamaya Hususi Entegre Dönem (ASIC) kartları olarak adlandırılan, BTC / kripto para madenciliği için hususi olarak tasarlanmış üst düzey makinelerle doygun olduğu anlamına gelirken, FTC zinciri NeoScrypt algoritmasının doğası gereği bu tür toplu madenciliğe karşı dirençlidir.

Blok başına 40 Coin ödülü var. Blok ödülü, her 2.100.000 blokta yarıya düşer, blok hedefi yalnız 1 dakikadır. Mümkün olan maksimum token sayısı 336 milyon ile sınırlandırılmıştır. Daha süratli tekrardan hedefleme, ağın oldukca daha süratli olması, ağın toplam karma gücündeki değişikliklere uyum sağlaması anlamına gelir.

FTC Ana Özellikleri

  1. Gizli saklı Adresler – FTC cüzdanı Gizli saklı Adresleri destek sunar, bu da BTC’nin halka açık blok zincirinin aksine tamamen anonim işlemlerin yapılabileceği anlamına gelir.
  2. NeoScrypt Algoritması – FTC için kullanılan NeoScrypt Algoritması, oldukca daha yoğun hafıza işlemcisidir. Bu, Bitcoin’in, Uygulamaya Hususi Entegre Dönem kartları adında olan kuvvetli data işlem makinelerinin geliştirilebildiği SHA-256 algoritmasından farklıdır. Bununla birlikte daha kolay güçlük seviyesi, daha süratli blok sürelerini, daha yalın ve daha verimli blok zinciri madenciliğini kolaylaştırır.
  3. Mevcut Gen ASIC direnci – FTC’nin BTC üstünden teknolojik yükseltmeleri sebebiyle, Feathercoin’in karma algoritması, FTC paralarının ASIC’ler adında olan kuvvetli hesaplama sistemleri kullanılarak çıkarılamayacağı anlamına gelir. Bu, averaj bir kullanıcının bile hala FTC blokları çıkarma şansına haiz olduğu anlamına gelirken, BTC ağında, pazara tamamen pahalı ASIC kartlarının geniş bir dizisini kullanan madencilik çiftlikleri hakimdir.
  4. Gelişmiş Denetim İşaretleme (ACP) – Bu, Bitcoin ağının iyi malum güvenlik açığına bir çözümdür. Başlangıçta Peercoin tarafınca geliştirilen ACP sistemi, ağı, ağın toplam hashing gücünün %51’ini denetim eden birinin esasen iki kat para harcayabileceği bir %51 saldırısından korur. ACP sistemi bundan kaçınır ve blockchain geçmişinin korunmasını sağlar.
  5. Enhanced Hash Rate Compensation (eHRC) – eHRC, ağın zorluğunu dinamik olarak ayarlamak için bir algoritmadır. Bu, uzun vadeli FTC madencilerini blok zinciri zorluğundaki büyük dalgalanmalardan ve madencilik çiftliklerinden yada kripto para değiştiren çoklu havuzlardan kaynaklanabilen ağ hashrate’inden korur. Ek olarak süratli kâr elde etmek için ağın hashrate’ini manipüle eder. Bu, ağa istikrar katar ve Feathercoin’in uzun vadeli madenciliğini teşvik eder.

Feathercoin Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Feathercoin (FTC) Satın Alma

Feather coin oldukca sayıda borsada mevcuttur; Upbit, Bittrex ve Cryptopia hacim olarak en büyük borsalardır. Öteki bazı borsalar içinde Litebit, Coinexchange ve Coinhouse bulunur. Feathercoin, Bittylicious’ta fiat para birimi kullanılarak da satın alınabilir.  

Feathercoin (FTC) Madencilik

Feathercoin, işlemciler (CPU’lar) yada grafik kartları (GPU’lar) kullanılarak çıkarılabilir. FTC’nin hash algoritması sebebiyle, ASIC kartı ile madencilik yapılamaz. Madencilik yazılımı resmi sitelerinde indirilebilir.

FTC için cüzdanlar, hem masaüstü hem de mobil cüzdanlar dahil olmak suretiyle resmi web sitelerinde bulunabilir. Feathercoin cüzdanı hakkında detaylı data Github’da bulunabilir.

Feathercoin (FTC) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Başlangıçta aynı blockchain teknolojisine dayansa da, FTC’nin kodunda meydana getirilen iyileştirmeler ve geliştirmeler onu madenciler için daha iyi bir seçim haline getiriyor.

NeoScrypt algoritması ASIC dayanıklıdır, bu da CPU ve GPU madencilerinin kripto paralarda hala bir şansa haiz oldukları anlamına gelir.

ACP yada gelişmiş denetim noktası sistemi, FTC blok zincirini Bitcoin ağı ile malum bir güvenlik açığı olan %51 saldırılardan korur.

Feathercoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi naturel değişken doğasına doğal olarak olsa da, Feathercoin’in etken bir geliştirici topluluğu ve sağlam, hafifçe ve güvenli bir blok zinciri ağı ile beraber mühim teknolojik gelişmelere haizdir. Sadece bu, kripto piyasası için kafi görünmüyor. Açıkça, yatırımcılar öteki kripto para birimlerindeki tüm bu tarz şeyleri ve kim bilir daha fazlasını görüyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir