FED Başkanı Jerome Powell’in Açıklamaları Tepki Çekti

FED Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu açıklamada yatırımcıları koruyacak hiçbir şeyin olmadığını açıklamış ve kripto paraların hiçbir vakit gerçek bir paranın yerine geçmeyecek bulunduğunun altını çizmişti. Bu açıklamalarından derhal sonrasında ABD’de kripto para sahiplerinin tepkisini çeken Powell, kripto paralara ilgi duyan gruplar tarafınca sert sözler ile eleştirildi.

Bazı kişiler Powell’in bu açıklamalarını ”yersiz kazanç olarak mı görüyorsunuz, bu negatif sayın Powell!” ifadesi ile eleştirirken, bazı kripto para yatırımcıları ise ”Sayın Powell, kripto paraları istediğiniz şekilde göremiyor ve müdahale edemiyorsunuz, gizli saklı olarak kullanabiliyoruz diye mi bu şekilde ifadeler kullandınız?” sorusunu yöneltti. Powell’in açıklamalarında kripto paraların hiçbir vakit güvenli olmadığı ve ortada hiçbir ”şey” olmadığı ifadesi paylaşılmıştı.

Yatırımcılar Bu Açıklamaları Sevmiyor

Yatırımcıların bu ve buna benzer kripto paralar hakkında negatif açıklamalar yapılmasını istemediği, bu tür açıklamaları sevmediği fazlası ile malum bir gerçek iken, yatırımcı kimselerin bu açıklamaları da kabul etmesi ve en azından saygı duyması gerekiyor.

Bazı yatırımcıların gene istekleri yerine gelmediği için iyi mi ki kripto paraları kötülüyorlar ise kazanç sahibi olan yatırımcılar iyi mi hep kripto paraları destekliyor ise bu şekilde bu tür negatif açıklamalar da mutlak surette saygı duyulması gerek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir