“FED’in Para Politikaları Bitcoin’i Olumlu Etkiliyor”

Kripto para piyasasının en mühim isimlerinden Fundstrat Global’in kurucusu Tom Lee, FED’in  faiz indirimine gitmesinin Bitcoin için pozitif yönde bir hamle bulunduğunu düşünüyor.

Piyasalar Bitcoin’i Etkiliyor

Tom Lee, kısa sürede Fox Business’a  verdiği hususi bir röportajda kripto para piyasasına ilişkin mühim değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Kısa sürede geleneksel finans piyasalarındaki  gelişmelerin kripto para piyasasını da etkilediğini iddia eden Tom Lee, geleneksel finansal piyasalarla kripto para piyasası içinde bir bağ bulunduğunu düşünüyor.

FED’in Faiz İndirimi

Lee, kripto para piyasasının gidişatına yön veren gelişmeler içinde başta FED olmak suretiyle merkez bankalarının para politikaları bulunuyor. Fox Business’a verdiği demeçte FED’in faiz indirimine gitmesini kripto para piyasasının geneli için pozitif yönde bir gelişme bulunduğunun altını çizen Lee’ye bakılırsa FED’in bu politikaları kripto para piyasasına giriş icra eden yatırımcı sayısının da artmasına yol açıyor.

Bitcoin 20 Bin Doları Görecek Mi?

Lee, insanların geleneksel piyasalarda gerçekleşmesi ihtimaller içinde fena olaylardan korumak için kripto para piyasasına akın etmeye başladığını belirtiyor. Kripto para piyasasının geleceğinden oldukça ümitli bulunduğunu kaydeden Lee, Bitcoin için yıl sonuna kadar 20 bin dolar seviyesine işaret etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir