Fetch.AI ICO’su 22 Saniyede 6 Milyon Dolar Topladı

Binance Launchpad’in ikinci ICO’su Fetch.AI (FET), açılışından birkaç saniye sonrasında bitti ve ICO’ya yönelik ilgilinin oldukça üst düzeyde olduğu açıklandı.

69 milyondan fazla Fetch. Ai token’ı, pazartesi günü saat 14: 00’de (GMT) ICO’nun başlamasıyla yirmi iki saniye içinde satıldı. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabı üstünden birkaç saniye içinde satışı tamamladıklarını bildirdi. İşlemlerin onaylanması ve token’ların dağıtımı ise ortalama 10 dakika sürdü.

Yatırımcılar FET için token başına ortalama olarak 0,08 $ ödedi. ICO’ya katılım için minimum 20 $’ lık minimum bir alım gerekiyordu.  Satış tamamen Binance Coin ile (BNB) gerçekleştirildi. Edindiğimiz bilgilere nazaran ICO’ya 24 bin şahıs ön kayıt yaptıdı sadece yalnız ve yalnız 2,700 şahıs Fetch.ai ICO’suna katılabildi.

Fetch.ai ekibi ICO için hazırlıklarını geçtiğimiz yıldan beri sürdürüyordu. Hatta Fetch.ai’nin white paper’ı geçtiğimiz senenin Eylül ayında yayımlanmıştı. FET token’ların %11’lik kısmının satılmış olduğu ICO bugüne dek ertelenmişti. Geride bıraktığımız saatlerde başlamış olan ICO 22. saniyesinde tükenmiş ve 2,700 yatırımcıdan 6 milyon dolar toplandı.

Kripto para yatırımcılarının ICO’ya bu denli ilgi göstermesinin ana sebebi BitTorrent’in ICO sonrası gösterdiği parmak ısırtan performanstı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir