Fiyatı Rekora Koşarken Litecoin Lightning Network’ünden Yeni Bir Kilometre Taşı

Tüm kripto para birimleri için daima büyümeye ve gelişmeye devam etmek önemlidir. Bitcoin ve Litecoin için Lightning Network, şu anda ölçeklendirme ve anında ödemelerin “mukaddes kâsesi” olarak kabul ediliyor. Etkin bir halde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği görülmekle beraber, işler şu anda sorunsuz aşama kaydediyor. Litecoin’in hala meydana getirecek oldukca işi var.

Lightning Network denilince akla derhal Bitcoin gelse de bu durum bir tek Bitcoin’e özgü bir şey değil. Lightning Network, öncesinde Segregated Witness’ı şu demek oluyor ki SEGWIT’i etkinleştiren tüm projeler tarafınca kullanılabilir. Litecoin, SegWit’i Bitcoin’den bile ilkin etkinleştiren ilk büyük para birimiydi, bundan dolayı topluluğunun Lightning Network’te de başarı göstermiş olması düzgüsel.

Son zamanlarda meydana getirilen bazı değişimler Litecoin’deki Yıldırım Ağı kanallarının sayısının 1000’in üstüne çıkmasına yol açtı. Gelecek aylarda ve yıllarda daha çok ödeme kanalı oluşturulması için bu mühim bir kilometre taşı. Litecoin LN ödeme kanallarındaki bu artış, kuvvetli bir LTC fiyat artışına denk geliyor. Litecoin’in fiyatının son günlerde 50 dolar seviyelerinde kuvvetli bir destek bulmuş olduğu söylenebilir. Fiyat artışı Litecoin’in LN ağı için oldukça önemliydi. Litecoin LN ağındaki mevcut 1.012 kanal 161 katılımcı tarafınca işletiliyor, veriler, bunun hemen hemen daha ufak çaplı bir çaba bulunduğunu teyit ediyor. Kripto para birimleri daima evrim geçirdiğinden, bu durum devamlı değişmeye devam edecektir.

Litecoin istatistikleri o denli da fena görünmese de, Bitcoin şu anda Lightning Network mevzusunda önder durumda. 7.000’den fazla LN düğümü ve ortalama 32.000 ödeme kanalıyla Bitcoin bu mevzuda oldukça başarı göstermiş. Genel ağ kapasitesi de ortalama 3 milyon dolara terfi etti. Oldukça sağlam bir sayı, sadece daha çok iyileştirme için daima yer var. Bu, hem Bitcoin hem de Litecoin için geçerli.

Her iki ağ da  Lightning Network aktivitesinde büyük bir artış gösteriyor. Gelecek aylarda ve yıllarda oldukca garip şeyler olacak. Litecoin, bu aşamada dünyanın önde gelen kripto para biriminin arkasında kalmasına karşın, bu mevzuda Bitcoin için garip bir “rakip”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir