Ford Araçtan Araca Kripto Para Transferi Yapacak

Ford tarafınca alınan yeni patent ile beraber otomobil dünyasında bir ilk yaşanacak. Türkiye dahil tüm dünyada otomobil satışları mevzusunda en başarıya ulaşmış markalar sıralamasında yerini alan marka, dünyaya otomobil satarken, yeni projelerden de geri kalmıyor. Benzer şekilde ABD’nin en fazla satan otomobillerini üreten Ford, şimdilerde görünen o ki kripto para transferini araçtan araca meydana getirecek şekilde yapabilen uzaktan denetim edilebilecek bir yazılım üstünde çalışıyor.

Eğer ki Ford tarafınca bu şekilde bir proje başarıya ulaşmış olursa sürücülerin öteki araca kripto para transferi yapabilecek olduğu, bunun gelecekte HGS benzeri sistemler için dahi güncellenmesinin gündeme gelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Aslolan Amacı Önüne Geçmek İçin

Ford tarafınca başlatılan bu projenin aslolan amacı ise bir aracın önüne geçmek isteyen sadece aracın önüne geçmek için karşı taraf ile kontakt kuramayan ABD’li sürücüler için geliştirilmiş durumda. Bir nevi karşı tarafın kendisinin önünden çekilerek hızlıca istediği yere varmasını sağlamasından dolayı teşekkür ödemesi olarak kripto para ile ödeme yapabilecek olan ABD’li sürücülerin bu özellikten kısa süre içinde yararlanabilecek oldukları düşünülüyor. Türkiye şeklinde ülkelerde ise bu sistemin işletilmeyecek olduğu şimdiden kati.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir