Frontier (FRONT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

GİRİŞ

Bildiğiniz suretiyle birçok değişik blockchain ağı üstünde DeFi çözümleri ve uygulamaları bulunuyor. Frontier tüm ürünlere erişim sunmayı amaçlıyor.

Frontier; Binance Chain, Band, Kava, ATOM, Harmony (ONE) ve Solana (SOL) blockchainleri üstündeki platformların tümü için hizmet verebilecek.

Frontier geçtiğimiz senenin son aylarında yapmış olduğu hususi satış ile beraber 1,85 Milyon $ fon toplamayı başardı. Gerçekleşen hususi satışa katılan birçok önde gelen şirket bulunuyor.

Hususi satışa katılan firmalar içinde Alameda Research, FTX, Woodstock Fund, Mechanism Cap, NGC Ventures, CoinGecko, Spark Capital, Black Edge Cap ve Bidesk bulunuyor.

Frontier (FRONT) Nedir?

Kullanıcılar Frontier’ı kullanarak DeFi pozisyonlarını, hisse senedi varlıklarını izleyebilir ve yönetebilir, varlıkları takas edebilir yada tek bir yerde daha çok DeFi uygulamasını keşfedebilir. Frontier ek olarak, Cosmos SDK’ya dayalı Merkezi Olmayan Anahtar Yönetimi blok zinciri olan Frontier zincirini de inşa ediyor.

Frontier’in Getirmiş olduğu Çözümler Nedir?

Frontier blokchain piyasasındaki bir oldukça soruna çözüme getirmeyi amaçlamıştır. Bu çözümleri çözen ve gelecekte bunlar ile ilgili emek harcamalar yapmayı planlayan Frontier’in sorunlara bakış açısını inceleyeceğiz.

Piyasada, kullananların tüm DeFi portföylerini herhangi bir yerden takip etmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan ürün sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile borç verme, ödünç alma, stake etme, varlık takası ve likidite sağlama , kullanıcılar için acı verici deneyimlerdir.

Frontier, Compound, Maker, Synthetix, Aave, InstaDApp, Uniswap, bZx, Balancer, ve Curve kripto para projelerindeki bakiyeleri denetim eder ve işlem yapabilir düzeydedir. İlerleyen süreçte yeni protokol ekleme seçeneklerini de getiren ekip, merkezsiz finans projelerindeki karmaşıklığı da gidermiştir.

Frontier, hem de bu merkezsiz finans (Defi) ürünlerine bağlanırken haiz oldukları kripto paraları kendi cüzdanına çekmez yada kilitlemez. Dolayısı ile yalnız bir ara yüz çözümü olan Frontier insanların güvenliliklerinde bir zaaf yaratmaz.

Frontier’ın Kurucuları Kimlerdir?

Frontier şu anda dünyanın dört bir yanına dağılmış 15 üyeden oluşan bir ekipten oluşuyor. Ravindra Kumar, Palash Jain ve Vetrichelvan Jeyapalpandy tarafınca kuruldu.

Kurucu olarak Ravindra, daha ilkin InstaDApp ve Woodstock’un CTO’suydu ve akıllı bir sözleşme geliştiricisi, Android geliştiricisi ve bilgisayar poliglotudur. Temel kod tabanı, kriptografisi ve biçim doğrulaması hakkında varlıklı teknik bilgisi ile Ethereum geliştirmesinin erken bir uygulayıcısıdır. Ravindra’nın 9+ senelik geliştirme tecrübesi var ve Fueled.com, Care.com ve Cleartrip.com dahil 50’den fazla mobil uygulamada çalıştı.

Vetrichelvan yazılım geliştirmede 13 senelik deneyime haizdir ve yeni teknolojileri keşfetme ve öğrenmeye ilgi duymaktadır. Pazarda ve ulaşımda çeşitli projeler üstünde çalıştı ve tasarım mevzusunda keskin bir göze haizdir. 2+ senedir blockchain ve DeFi alanında kendisini geliştiriyor.

Palash Jain, Frontier’ın pazarlamasının, topluluğunun, halkla ilişkilerinin ve marka bilinirliğinin tüm yanlarını denetler. Blockchain alanında 3 yıldan fazla deneyime haiz ve IOST, BitMax, Matic ve Lambda dahil olmak suretiyle pazarlama cephesinde birkaç projeyle çalıştı.

Dolaşımda Kaç Frontier (FRONT) Coin Vardır?

FRONT tokenlarının durağan(durgun) bir maksimum deposu vardır. Bu, tam olarak 100.000.000 FRONT Token olarak belirlenmiştir ve asla bu noktanın ötesine geçmeyecektir. Yazım esnasında mevcut dolaşım arzı 15.650.000 FRONT’dur.

Toplam arzın;

% 32,5’i yatırımcılara,

% 8’i topluluğa,

% 13,5’i Staking ödüllerine,

% 20’si Ekosisteme,

% 10’u Pazarlamaya,

% 10’u Rezervlere ve

% 10’u Ekibe dağıtıldı.

Frontier (FRONT) Tokenı Nereden Satın Alabilirsiniz?

FRONT tokenleri oldukça likittir ve Binance, Huobi, OKEx, Uniswap ve Balancer benzer biçimde en iyi 10 borsa dahil olmak suretiyle hem Merkezi olmayan hem de Merkezi değişiklik platformlarında satın alınabilir yada takas edilebilir. En popüler tecim çiftlerinden bazıları FRONT / USDT, FRONT / BTC ve FRONT / ETH’dir.

Frontier (FRONT) Tokenlarını Nerede Saklayabilirsiniz?

Son Düşünceler

FrontierCoin, yaklaşmakta olan tokenize menkul kıymetler yığını için kolayca işlem yapabilecek bir token oluşturmak için çalışan dünyanın önde gelen blockchain uzmanları tarafınca yaratılmıştır.

Frontier merkezsiz finans projelerini destekleyici teknolojisi ile fark yaratmıştır. Güvenlikten taviz vermeyen blok zincir teknolojisi ile insanları adeta büyülemiştir. Uygulamaların bir oldukça geleneksel uygulamalardan indirilebilir oluşu ise kullanıcılara erişebilme imkanı tanımıştır.

Frontier son zamanda yapmış olduğu anlaşmalar ile USD basabilme yetkisine de haiz olmuştur. Böylelikle Frontier ekosistemi yeni bir değere kavuşturmuştur. Front Kripto paraları USDF1 basabilme yetkisine haiz olmuştur. Üstelik bunu tamamen merkezi olmayan bir yapı ile yapabilmişlerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir