Gelişmemiş Ülkelerde Bitcoin Bilinmiyor

Meydana getirilen son araştırmalar gelişmemiş ve gelişmeye devam eden bazı ülkelerde Bitcoin’in varlığından haberdar olan insan sayısının neredeyse olmadığını kanıtladı. Kripto paraların günden güne daha çok kıymet görmeye başlaması ve yüksek kazançlar elde edilmesini sağlaması dikkat çekerken, bazı ülkelerde ise kripto paralara dair hiçbir şekilde işlem yapılmıyor ve kripto paralara dair en küçük bir data ve web sitesi dahi bulunmuyor.

Bu ülkelerin en başlangıcında web erişimi olmayan birçok Afrika ülkesi gelirken, bazıları ise gelişmeye devam eden ülkelerde olarak gösterilmekte. Mevzuya yakın kaynaklar Bitcoin’in ve öteki kripto paraların Afrika vatanlarında insanoğlu tarafınca bilinmeme nedenini ”netin kullanım oranının %1 ve altında olması, bilgisayar ve teknolojiye erişimin olmaması” olarak gösteriyor. Afrika vatanlarında bu durum dolayısı ile insanoğlu mevcut Bitcoin hakkında data sahibi olmadıkları suretiyle data sahibi olsalar dahi maddi güçleri olmadığı için hiçbir şekilde yatırım meydana getirecek güçleri maalesef ki bulunmamakta.

Togo Asla Bilmiyor

Afrika ülkesi Togo’da halkın %69’unun açlık ve yoksulluk sınırlarının altında olduğu ve hali ile kripto paralara dair en küçük bir bilginin olmadığı ülkelerin başlangıcında gelen bir ülke olarak Togo’da kripto paralara erişimin mevcut olmadığı söylenmekte. Gene bununla birlikte Çad, Nijer, Mali ve benzeri ülkelerde kripto paralara erişim neredeyse yok, mevcut olan erişim ise yalnız web bağlantısına etken olarak haiz olan kullanıcılar üstünden olabilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir