Google Güvenlik Uzmanlarından Kripto Borsaları Uyarısı!

Google güvenlik uzmanlarına bakılırsa Kripto para borsalarında 2FA SMS kullanımı yatırımcıları üzebilir.

Kripto para borsalarında çoğunlukla kullanan 2FA SMS kullanımı telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşatabilir. Google’ın hesap güvenliği birim başkanı olan Mark Risher’in açıklamasına bakılırsa kripto paraların hackerlar için bir çekicilik merkezi durumunda. Kafi güvenlik sistemi olmayan kripto para cüzdanları ile kripto para borsaları hackerların açık hedefinde. 

Risher’in açıklamasına bakılırsa hackerlar geliştirdikleri yeni bir yöntemle, kullanıcıları SIM bilgilerini kopyalıyor ve doğrulama kodu hesabın gerçek sahibi yerine dolandırıcıların telefonuna gidiyor. Korsanlar detayları ele geçirdikten sonrasında tüm cüzdanı boşaltabiliyor. 

ABD Birleşik Devletleri’nde bir kullanıcı kripto para borsalarında 2FA SMS kullanımı yüzünden 24 milyon dolarlık kripto parasının çalışılmış olduğu iddiasıyla AT&T’ye tam 224 milyon dolarlık dava açmasıyla beraber kullanıcılar 2 faktörlü güvenlik sistemine kuşku ile yaklaşmaya başladılar.

Google Authenticator Fazlaca Daha Güvenli!

Google iki faktörlü doğrulamada yaşanmış olan güvenlik problemlerine çözüm bulmaya çabalayan firmalardan birisi. Mark Risher, kullananların SIM kopyalanmasına bağlı olarak geliştirdikleri çözümlerden yalnız birisi olan Google Authenticator uygulamasının mühim bir güvenlik sorununu çözdüğünü dile getiriyor. Google’ın yeni güvenlik uygulamasıyla beraber telefonunuza herhangi bir kod gelmiyor. Kod direkt olarak telefonunuzda bulunan uygulama tarafınca üretilir. Bu güvenlik yöntemiyle beraber kripto para cüzdanınıza erişmek için belli süre içinde erişim imkanı bulunan ve uygulamanın hususi olarak ürettiği kodu sisteme girmeniz gerekiyor. Dolandırıcılar SIM kartınızı kopyalasalar bile SIM kartınıza ileti gelmeyeceği için hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir