Google Raporu: Bitcoin Mart Ayındaki Seviyesininin %26’sına Geriledi

Kripto paralar ve bitcoin hakkında aralamalar, geçtiğimiz yılla beraber büyük seviyede azalmaya başladı. Google Trends, “cryptocurrency“, “bitcoin” ve “bitcoin price” aramalarının, geçtiğimiz senenin Mart ayındaki seviyelerinin sırasıyla %26, %36 ve %29’una gerilediğini bildirdi.

Google, kelimelerin arama sayısını yayınlamıyor sadece bu, bu terimlerin bir yıl ilkin almış olduğu arama sayısından fazlaca büyük bir düşüş anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatındaki büyük ve ani artışlar, medyanın dikkatini daha çok çekiyor. Bu da extra tanıtım anlamına geliyor, arama hacminin artması kripto paraların değerinin artmasına da yol açabilir. Bitcoin fikir lideri Andreas Antonopoulos, Bitcoin’in benimsenmesindeki yükselişlerin, itibari para birimlerini çökerteceğini söylemiş oldu:

O süre Bitcoin’i öğrenecekler ve benimseyecekler, şu sebeple para kazanmak ve kullanmak kendi paralarından daha pragmatiktir.

Elbet, teknolojiyi, platformları ve Bitcoin etrafındaki işletmeleri, bu devrilme noktasının ötesine kazasız geçirmek geliştiricilere ve girişimcilere kalıyor. Bitcoin fiyatı, mevcut paradigmasında yörünge arayışı içinde giderek daha istikrarlı hale geliyor. 2019’da piyasaya kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne dahil olmasıyla piyasa ufak kazanımlar elde etti. Sadece 2017’deki coşku verici hareketler, piyasaya kurumsal yatırımın tek başına toplayabileceğinden daha çok yatırımcının gelmesine yol açmıştı. Bir sonraki boğa koşusu kripto paraların günlük hayatta benimsenmesinin yolunu açacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir