Google’dan Sevindirici Hamle: Yasaklanan Popüler Kripto Para Uygulaması Playstore’a Geri Döndü

2019’u Google Play’de yasaklandığına dair fena haberlerle bitirdikten sonrasında, Ethereum kripto cüzdanı ve dApp platformu MetaMask 1 Ocak 2020’de geri dönmeyi başardı.

MetaMask

Ethereum ekosistemi, Google’ın MetaMask’ın Android istemcisini Play Store’dan yasaklamaya karar vermesinin peşinden 2019’un son haftasında minik bir aksilik yaşadı. Ethereum cüzdanı ve dApp platformu, haberleri tam olarak yedi gün ilkin Twitter’da duyurdu. Google, MetaMask’ın, finansal hizmetler politikasını ihlal ettiğini düşünüyordu. Sadece, MetaMask’ın 1 Ocak 2020’de yapmış olduğu duyuruya bakılırsa tüm olayın kolay bir yanlış anlaşılmadan ibaret olabilir.

MetaMask Tekrardan Kullanılabilir

Kripto cüzdanı, yeni duyurusunda Google’ın MetaMask mobil uygulamasına, sözde dikkatli bir halde değerlendirildikten sonrasında yeniden Google Play’de izin verdiğini belirtti. MetaMask ise topluluğuna destekleri için teşekkür etti ve dApp’ın artık uygulama mağazasında bulunduğunu belirtti.

Bundan oldukça kısa bir süre ilkin de Google’ın yan şirketi YouTube, platformdaki kripto paralara yönelik içerikleri hiçbir uyarıda bullunmaksızın kaldırmaya başlamış ve sonrasında hata yaptıklarını kabul etmişti. Google News’te de kripto para haberlerinin baskılandığı biliniyor.

Geçtiğimiz senenin son haftasında Coinbase cephesinden meydana getirilen açıklamada, App Store politikasına uyum sağlayabilmek adına dApp tarayıcı işlevini kaldırmak zorunda kaldıkları ifade edilmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir