GSM devinin kaynaklarını kullanarak Bitcoin üretti, yakalandı!

ABD’da yaşanmış olan Bitcoin vakasında bir Amerikan vatandaşının ABD’nin en büyük operatörlerinden birisi olan T-Mobile’ın sistemlerini ele geçirerek bir süre süresince Bitcoin madenciliği yapmış olduğu ortaya çıktı. Muhteşem güç gerektiren ve bayağı fazla enerji tüketimi sonucunda yapılabilen Bitcoin madenciliğinin yaşı açıklanmayan adam tarafınca herhangi bir enerji ve para harcanmadan direkt olarak T-Mobile sistemlerinin 700 MHz frekansının kullanılarak yapıldığı açıklandı.

T-Mobile yetkilileri 700 MHz frekansının olmamasına karşın sistemlerin bu bandı gördüğünü ve bunun üstüne meydana getirilen araştırmalarda bu bandın aşırı aşama enerji ve güç harcadığını fark etti. Bunun peşinden harekete geçen takımlar, sistemi eline geçiren kişinin izini bulmayı denediler, bir süre sonrasında sistemdeki açık kapatıldı ve derhal peşinden sisteme sızan insanın detayları T-Mobile yetkilileri tarafınca ele geçirildi.

Yasal Olarak Dava Açtılar

Sistemlerine sızan kripto para madenciliği adına sistemlerini fena kullanan adam ile ilgili olarak T-Mobile‘ın kurumsal olarak yasal girişimleri başlatmış olduğu, sadece bazı güvenlik önlemleri almadan 700 MHz frekansının yeniden açılamayacak olduğu açıklandı. Mevzu hakkında yetkililerin herhangi bir izahat yapmaması dikkat çekti.

[BitcoinTicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir