Güney Afrika İlk Bitcoin ATM’sine Kavuşacak

Cenup Afrika’ya kısa sürede bir kripto para ATM’si kurulacak olduğu açıklandı. Afrika kıtasının en fazla güzelliklere haiz bir o denli gelişmeye devam eden ülkesi konumunda olan Cenup Afrika, bu adımı ile Afrika kıtasında bir ilki yaşatacak. Milyonlarca insanoğlunun yaşamış olduğu ülkede Bitcoin ATM’si kurulması bununla beraber ülkenin kripto paralar mevzusunda daha çok informasyon sahibi ve daha çok dikkat çekici bir ülke konumuna yükselmesini bununla beraber getirecek.

Sudan ve öteki Afrika ülkeleri hemen hemen daha su ve besin mevzusunda dahi problemler yaşarken Cenup Afrika ise kendisini ekonomik olarak en üst seviyeye çıkarmaya ve bununla ilgili gelişmeler yaşayan ülkelerden birisi konumuna yükselmek için her türlü önlemin ve geleceğe dönük stratejilerin mevcut imkanlar dahilinde uygulanmış olduğu ülkelerden yalnız bir tanesi ve Afrika kıtasınde bulunan öteki hiçbir ülke Cenup Afrika kadar gelişmiş değil.

İlk ATM

Cenup Afrika’da kurulacak olan Bitcoin ATM’si ülkede bir ilk olmakla beraber ilk deneyen kullananların gene daha evvelde Bitcoin ile ilgisi olan ve kripto para sahibi olan ülke vatandaşları olması umut ediliyor.

Öteki ülke vatandaşlarının ise vakit içinde kripto paralara daha çok ilgi göstermeleri ve daha çok ilgi göstermelerinin yanında ATM sayısının oldukca daha çok artması planlanmakta. Ülkeye yatırımların yükselmesi ile ilginin de daha çok artması beklenen gelişmelerden.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir