Güney Kore Finansal Piyasa Düzenleyicileri 3 Bankayı Denetim Altına Aldı

Cenup Kore Finansal Piyasa Düzenleyicileri tarafınca alınan karar sonucunda 3 bankanın denetim altına alındığı ve kripto paralar ile kara para aklamaya ve vergi kaçırmaya izin verdiği dolayısı ile soruşturmaya başladıklarını deklare etti. Cenup Kore Finansal Piyasa Düzenleyicileri tarafınca alınan bu karar sonucunda banka müşterilerinin etkilenmeyecek olduğu belirtilirken, kara para aklama dolayısı ile bazı müşterilerin tespit edilmesinin arkasından sorguya çekilebilecek oldukları, benzer şekilde bankanın bir suçu var ise bu durumun yeniden sorgulamalara mevzu olabilecek olduğu bilgisine yer verildi.

Açıklamada tam olarak 3 bankada denetim altına alındıkları ve her türlü işlemlerin yasal ilgili kurumlar tarafınca denetim edilmesinin sağlanacak olduğu bilgisi paylaşıldı.

Müşteriler İçin Izahat Yaptılar

Bankalar ise müşterilerinin kaygı etmemesi icap ettiğini ve kripto paralar dolayısı ile denetim altına alınan bankanın her türlü işlemleri denetim altında ve kayıtlı bir halde gerçekleştirdiklerine değinerek, bunun bir soruna sebep olmayacak bulunduğunu ifade ettiler. 3 bankanın adı ise NongHyup, KB Kookmin ve KEB Hana olarak açıklandı. Bankaların ne kadar süre denetim altında tutulacak olduğu ise açıklanmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir