Güney Kore: Kripto para borsaları vergi indirimi kaldırılacak

Cenup Kore gelecek yıl artık kripto para borsalarının vergi indiriminden yararlanamayacak bulunduğunu ve artık ülkede hiçbir kripto para borsasının vergi indirimi pozitif yanları almasına onay ve izin verilmeyecek bulunduğunu deklare etti. Hükümet almış olduğu vergi indirimi sonucu ile beraber minik ve orta büyüklükte olan kripto para borsalarına belirli vergi indirimleri uyguluyordu ve bu sayede kripto para sektöründe ve kripto para borsalarında daha çok gelişme görmek istiyordu.

Bu kararın arkasında yatan sebebi net olarak açıklamayan Cenup Kore hükümeti, almış olduğu karar ile beraber bundan sonrasında 1 Ocak 2019 zamanı itibari ile vergi indiriminden yararlanılamayacak bulunduğunu deklare etti.

Tamamen Kaldırıldı!

Cenup Kore bu kararın arkasında yatan sebebi açıklamadığından dolayı kripto para borsalarında büyük bir telaş olduğu ve vergi indiriminin kalkması ile beraber neler olacağının görülecek olduğu ifade edildi. Ülkede onlarca değişik kripto para borsası var ve bunlardan bir tek birkaç tanesi biliniyor. En büyük kripto para borsaları da aslına bakarsanız oldukça yüksek tutarlarda işlemlerden gelen kar dolayısı ile yüksek oranlarda vergi ödemeyi sürdürüyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir