Güney Kore Medikal Turizminde Blockchain Rüzgarı

Meydana getirilen iş birliği ile Cenup Kore’de blockchain destekli bir platform başlatılarak medikal gezim güçlendirilmeye çalışılıyor. {Özel sektör} ve kamu iş birliğinde Cenup Kore’nin metropol şehri Busan’da blockchain destekli bir medikal gezim platformu oluşturma niyetini deklare etti. Şu anda lansman için kati tarih belirlenmedi.

Cenup Kore mahalli gazetesi Gyeongnam Ilbo’ya bakılırsa, bu yeni girişim Busan Bank tarafınca yönetilecek. Nüfus bakımından ülkenin ikinci büyük şehri içinde bir platform oluşturmak istiyorlar. Grubun ana hedefi medikal gezim sektörünü güçlendirmek.

Konsorsiyumda Pusan ​​Ulusal Üniversite Hastanesi, Dong-A Üniversite Hastanesi, Gosin Üniversitesi Gospel Hastanesi, Samyuk Busan Hastanesi ve aracılı ödeme şirketi Knet Co. Ltd. şeklinde kuruluşlar yer ediniyor.

Platform Üstünden Sunulan Bankacılık Hizmetleri

Antak kalma, mahalli şirketlerin bilhassa ‘Bölgesel Mobil Medikal Gezim Platformu’ adında olan bir akıllı telefon mobil uygulaması başlatmak için Busan Bank ile güçlerini birleştireceğini belirtiyor.

Bankacılık kurumu, bilhassa tıbbi cerrahi ve öteki kozmetik prosedürler arayanlar olmak suretiyle tüm tıbbi turizme dayalı işlemleri blockchain destekli uygulama kanalıyla kanalize etmeyi amaçlıyor. Bunu döviz bozdurma ve hesap açma hizmetleri sunarak yapmak istiyorlar. Platform hem de hastaları Busan içindeki sıhhat kurumlarıyla da ilişkilendirecek.

Amaç: Cenup Kore’nin Asya Genelinde Medikal Turizmini Çoğaltmak

Busan Bank’ın yöneticisi Bin Dae-in mahalli basına şunları söylemiş oldu:

“Busan Bank, Busan’ı Cenup Kore’nin en iyi medikal gezim uzmanlık bölgesi yapmak için etken olarak ortaklaşa iş meydana getirecek. Mahalli medikal gezim işini canlandırmada büyük rol oynayacağız.”

Medikal gezim endüstrisi, Asya kıtasında giderek daha popüler hale geliyor. Son zamanlarda, büyük bir Cenup Koreli sigorta şirketi KB Insurance, müşterileri için blockchain özellikli bir mobil ileti dağıtım sistemi uygulama planlarını deklare etti.Buna ek olarak, Cenup Koreli traderların yakın gelecekte dijital yuan’ı ödeme yöntemi olarak kabul etmeye açık olduklarını bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir