Güney Kore’de 3 Borsa Sitesi Kapatıldı

Cenup Kore’de yeni dönemde kripto paralara karşı fena adımlar atılıyor. Dünyanın en fazla kripto para yasaklamalarının bulunmuş olduğu ülkede memurların kripto paralara yakın olmasının dahi yasak olduğu birkaç haftadan beridir malum bir durum. Cenup Kore tarafınca son darbe ise 3 borsa sitesine vuruldu, meydana getirilen açıklamada 3 borsa sitesinin kripto para satışları ve alımları yapmış olduğu bu sitelerin görevli yöneticilerinin ise usulsüz bir halde zimmetlerine para geçirdikleri açıklandı.

Bununla ilgili olarak derhal harekete geçildiğini açıklayan Cenup Kore düzenleme ve denetleme ile görevli kurumunun borsa sitesi yöneticilerinin yargılanması için kabahat duyurusunda bulundukları açıklandı.

Cenup Kore’de Kriz Yaşanıyor

Kripto paralar ile ilgili olarak Cenup Kore’de yeni dönemde yeni krizler yaşanmaya devam ediyor. Ülke genelinde yaşanmış olan kripto paralar ile ilgili krizlerin sebebi olarak ise borsa siteleri üstünden meydana getirilen yolsuzluklar ve kara para aklama ile vergi kaçırmaya yönelik atılan adımların fazla olması gösteriliyor. Cenup Kore hükümetinin bu mevzuda almış olduğu önlemlerin ise düzgüsel vatandaşları da etkilediği ülkede gelecek sürecin daha tehlikeli sonuç geçmesi umut ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir