Güney Kore’de Beklediğimiz Oldu, Hükümet Araştırma Başlattı

Cenup Kore Iktisat ve Tecim Bakanlıkları bugün basına yaptıkları izahat ile ülkede son yaşanmış olan Bithumb saldırısının arkasından kripto para borsalarına meydana getirilen saldırıların en derinden araştırılacak bulunduğunu doğruladı. Kripto paralar ile ilgili dünyanın en varlıklı ülkesi konumunda olan Cenup Kore’nin vatandaşlarının elinde bulunan kripto paralar ile tüm dünyada birçok bölgede olduğundan daha çok paraya haiz  olduğu, hatta tüm kripto paraların toplanması ile bir ada dahi alınabilecek kadar Bitcoin ve kripto para toplamının bulunduğunu söylemek zor olmaz.

Durum bu kadar yüksek mevla tutarlara erişinde hali ile Cenup Kore Iktisat ve Tecim Bakanlıkları tarafınca da siber saldırılar ile ilgili yatırımcıların en küçük zarar görmemesi ve hasar almaması adına araştırmalar yapılacak olduğu doğrulandı ve araştırmalar başlatıldı.

Sonucuna Nazaran Önlemler Alınacak

Meydana getirilen açıklamada kripto para borsalarına meydana getirilen saldırıların arkasında bir güvenlik açığı olup olmadığı araştırılacak ve bir açık var ise cezalar verilecek.Bu açıklar giderilene kadar sıkı denetimler devam edecek iken, daha sonrasında da denetimler sürecek. Cenup Kore hükümetinin araştırmalar esnasında kripto para borsalarından en üst düzeyde informasyon talep edebilecek olduğu tahmin edilirken, kullananların gizliliğinin en üst düzeyde tutulması adına her türlü önlemlerin alınması yatırımcıların aslolan talebi. Yatırımcılar kendi yatırımlarının hükümet tarafınca görülmesini pek fazla istemediklerinden bu tür mevzularda sık tepki verebiliyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir