Güney Koreli kripto para yetkilisi öldü!

Cenup Kore’de bir süre ilkin yaşanmış olan bir ekip kripto para tartışmaları gündeme damgasını vurmuş ve ülkede Bitcoin’in engellenecek olduğu iddiaları yayılmıştı. Bu iddialar ile ilgili olarak bir süre sonrasında Cenup Koreli yetkililer tarafınca meydana getirilen açıklamada kripto paraların engellenmesinin gündemde olmadığı, bu mevzuda herhangi bir emek harcama yapılmadığı açıklanmıştı.

Hükümet Politikaları Koordinasyonu Ofisi Ekonomik Politikalar kısmı başkanı 52 yaşındaki Jung Ki-joon, ise ülkede kripto paralar ile ilgili yasaları düzenlemek, yeni yasa teklifleri hazırlamak ve yetkililere sunmak ile ilgili görevlerin başlangıcında olan bir isimdi. Bir süre ilkin ortaya atılan bu iddialar ile ilgili açıklamalar icra eden Ki-joon, bugün ise sabah saatlerinde evinde yatağında ölü olarak bulunmuş oldu.

Cenup Kore Hükümetinden Izahat Yapılmış oldu

Hükümet Politikaları Koordinasyonu Ofisi Ekonomik Politikalar kısmı başkanı 52 yaşındaki Jung Ki-joon‘un ölümü ile ilgili olarak soruşturma başlatılırken, bir suikaste kurban gitmiş olabilecek olduğu tahmin ediliyor. Bununla birlikte Cenup Koreli hükümet yetkilisi, ölümün soruşturulduğunu, Ki-joon’un sabah saatlerinde bulunduğunda kalbinin atmayı çoktan bırakmış bulunduğunu açıkladı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir