Güney Koreli Telekomünikasyon Firması İle Samsung’un Blockchain İşbirliği

Cenup Koreli şirket, Blockchain teknolojisini kullanarak sigorta şirketlerine talepleri iletmek için Samsung ile güçlerini birleştirdi.
Cenup Koreli telekomünikasyon şirketi SK Telecom, cep telefonu sigortası için blockchain tabanlı yeni bir belge gönderme sürecini deklare etti. Bu yeni protokol, firmanın mevcut eski evrak işleme yöntemlerini ortadan kaldıracak.

Itbiznews’e nazaran, kullanıcılar daha ilkin hasarlı telefonları için sigorta yardımı alma amaçlı teknik onarım ofisini ziyaret etmek zorundaydılar. Bu ziyaretler, sonrasında e-posta yada faks yöntemiyle sigorta şirketine iletmek zorunda oldukları bir talep makbuzu ile sonuçlanıyordu.

Samsung İle İşbirliği

SK Telecom’un yeni sistemi, telekom devinin müşterilerinin bu eski süreci atlamasına ve her şeyi çevrimiçi olarak süratli ve güvenli bir halde tamamlamasına müsaade edecektir. Meydana getirilen duyuruda, evrakların yerine elektronik sertifikalar kullanmanın firmanın sigortaya gönderilen soruları güvenle yönetmesine destek olacağı belirtiliyor. Ek olarak bu yeni yöntemin belge sahteciliğini önlemeye destek olacağını da umuyorlar.

Blockchain’in Benimsenmesiyle Para Tasarrufu

SK Telecom, cep telefonu servis merkezlerinin ve sigorta şirketlerinin maliyetleri azaltmasını ve işlem hızını artırmasını ve böylece alan kişi şikayetlerini zamanında çözmelerini bekliyor. Şirket, Samsung’un Galaxy serisinin yeni hizmetle uyumlu ilk telefon olacağını belirtti. SK Telecom’un satış müdürü Kim Seong-soo, Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin “gelecekte çeşitli hizmet alanlarına” genişleyeceğini belirtti.

Ek olarak 26 Mayıs’ta Samsung, akıllı telefonlarda ve tabletlerde kripto para birimi işlemlerini güvence altına alan bağımsız bir anahtar teslimi güvenlik çözümü duyurmuştu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir