Gürcistan Hükümetinden Örnek Gösterilecek Kripto Para Adımı

Söz mevzusu yasa, ülkedeki şahıs yada kuruluşların, hiçbir şekilde katma kıymet vergisi ödemeksizin kripto para alım satımı yapmasına olanak sağlıyor. Ek olarak Gürcüler gelir vergisinden de muaf tutulacaklar. Maliye Bakanı Khaduri, Gürcü Larisi’nin ülkenin tek yasal para birimi olarak kalacağını belirtti ve  yabancı paralarda olduğu şeklinde ödemelerde kripto paraların kullanımına da  izin vermeyeceklerini deklare etti.

Gürcistan bu hamlesiyle yabancı kripto para şirketlerini kendi ülkesine çekmeyi amaçlıyor. Zira ülkede etkinlik gösteren şirketlerden yabancı uyruklu olmamak şartıyla artık katma kıymet vergisi alınmayacak. Oldukca kısa bir süre ilkin benzer bir adım atan İran uzak doğulu kripto para madencilerini ülkeye çekmeyi amaçlamıştı. Gürcistan bu hamlesinin başarıya ulaşıp ulaşamayacağını hep beraber göreceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir