Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto para birimleri, yatırımcılar, traderlar ve dünyadaki öteki piyasa katılımcıları içinde giderek daha popüler hale geldi. Oldukca sayıda sanal para biriminin piyasaya sürülmesindeki mühim artışla beraber, bu kripto para birimleri için tecim alanlarının lansmanı da artıyor.

Bir menkul kıymet borsasının işleyişine benzer şekilde, bu kripto para borsaları, sanal para birimlerinin perakende ve büyük yatırımcılar ve traderlar tarafınca alım satımını kolaylaştırır.

Bu yazımızda, önde gelen ve güvenilir kripto para sitelerinden oluşan bir sıralama hazırladık.

Binance

Şu anda Binance, günlük kripto tecim hacminin mühim bir bölümünü oluşturan küresel değişiklik alanına hakim. Borsa şu anda ABD doları mevduatlarına izin vermiyor, sadece kredi yada banka kartıyla belirli sayıda kripto para birimini direkt satın almanıza izin veriyor. Euro dahil 20’den fazla öteki itibari para birimi kullanılarak para yatırmaya izin verilir.

Binance Japonya’nın Tokyo şehrinde bulunmaktadır. Binance, daha ilkin yüksek frekanslı tecim yazılımı yaratan bir geliştirici olan Changpeng Zhao tarafınca kuruldu. Borsa hizmetleri 2017’de başlatıldı. Oldukca katmanlı ve oldukca kümelenmiş mimari ile yüksek güvenlik standartları talep ediyor ve saniyede ortalama 1,4 milyon sipariş işleme kapasitesiyle yüksek işlem hacmi sağlıyor.

Coinbase

Coinbase 2012 senesinde Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafınca kuruldu. Merkezi San Francisco, California’da bulunuyor. 2017 itibariyle Coinbase, dünyanın en büyük Bitcoin brokeri ve 33 ülkedeki kullanıcılara hizmet veriyor.

  • Coinbase, her işlemin bir yüzdesini alarak, Bitcoin işlemleri için hem komisyoncu hem de cüzdan işlevi görür.
  • Coinbase’i destekleyen değişiklik platformu, çoğu zaman GDAX olarak malum Küresel Dijital Varlık Borsasıdır.
  • Coinbase yaygın olarak bir borsa olarak adlandırılır, sadece gerçekte bir tek alıcı ve satıcı arasındaki aracılık yapar / aracıdır.

KuCoin

Platformun teknik mimarisi 2013 senesinde oluşturuldu. KuCoin, kripto endüstrisinde tanınmış bir isimdir şundan dolayı kendisini her türlü kripto işlemi için tek durak noktası olarak kanıtlamayı başarmıştır. Ağustor 2017’de kurulan borsada 185’ten fazla kripto para birimi, 400 pazar var ve en renkli çevrimiçi merkezlerden biri haline gelmeyi başarmıştır. Banka düzeyinde güvenlik, kaliteli arayüz, başlangıç dostu UX ve oldukca çeşitli kripto hizmetleri sunar. Marj ve vadeli işlem ticareti, yerleşik P2P borsası, kredi yada banka kartı kullanarak kripto satın alma olanağı, anında hizmetler, Pool-X ile borç vererek yada birikim yaparak kripto kazanma olanağı, KuCoin Spotlight vasıtasıyla yeni ilk borsa tekliflerine (IEO) katılma fırsatı benzer biçimde birçok avantaj sunar.

KuCoin, altcoin borsaları içinde en düşük ücretlerden bazılarını sunmaktadır. Ücret yapısı nispeten kolay ve anlaşılması kolaydır. Para yatırma işlemleri ücretsizken, para çekme işlemleri kripto para birimine bakılırsa farklılık gösteren minik bir maliyete niçin olur. NEO ve GAS, kripto paralarının KuCoin’den çekilmesi parasızdır. Bireysel işlemler ile ilgili olarak, her antak kalma durağan(durgun) %0.1 oranında bir tutara tabidir. Bununla beraber, KuCoin Payları(KCS) sahibi olan kullanıcılar da ek tecim tutarı indirimi alma hakkına sahiptirler.

Gate.io

Gate.io , 2017 senesinde süregelen bir kripto para birimi borsa platformudur. Site hem İngilizce hem Çince olarak mevcuttur ve oldukca çeşitli kripto para birimlerine erişim sağlar. Şu anda şirket ya da değişiklik ekibinin arkasındaki ekip hakkında oldukca azca informasyon var ve sektöre yeni olmasına karşın, değişiklik istikrarlı bir halde büyüdü ve mühim oranda günlük kripto-para birimi ticaretine niçin oldu.

Platform kripto borsası için bir kripto olarak çalışıyor ve BTC, ETH, USDT ve QTUM tecim çiftlerini destekliyor. Gate.io şu anda BTC, ETH, EOS, BTM, ONT ve USDT eşleştirmeleri şeklinde gerçekleşen işlemlerin çoğunluğu ile ortalama 40 milyon dolar değerinde günlük alım satım faaliyeti yaşıyor.

Poloniex

Poloniex 2014’te Tristan D’Agosta tarafınca hayata geçirilmiş bir kripto para birimi borsasıdır. Merkezi ABD, Delaware’de yer almıştır.

Poloniex deneyimli kullanıcılar için marj ticareti ve Poloniex lending benzer biçimde ek hizmetler de sunuyor. Poloniex kullanmanın ana avantajlarından biri kripto para birimi çeşitliliğinin devasa olması. Ripple, Steem, Monero ve Bitcoin Cash benzer biçimde büyük coinler haricinde Poloniex’te BlackCoin, Bela ve Burst benzer biçimde daha minik kripto para birimleri de bulunuyor. Poloniex kullanmanın bir öteki pozitif yanları da bilhassa büyük oranda likiditeye haiz olması (altcoin çiftlerinde). Bu mühim şundan dolayı daima alım satım yapabileceğiniz biri olduğu ve dalgalanma riskinin azca olması anlamına geliyor.

Gemini

Winklevoss kardeşler, değişiklik Ekim 2015’e kadar canlı olmamasına karşın, 2014’ün başlarında Gemini’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Haziran 2018’den itibaren Gemini ABD Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Singapur, Cenup Kore ve Hong Kong’da etkinlik gösteriyor. Yalnız birkaç yıl içinde, borsa küresel dijital para piyasasında genişlemeye öncelik verdi. Öteki birçok dijital para borsasında olduğu benzer biçimde Gemini, kullananların açık bir pazarda çeşitli dijital ve fiat para birimlerini alıp satmalarına olanak tanır. Kullanıcılar ek olarak Gemini’yi banka hesaplarına ve banka hesaplarından ABD doları transferini kolaylaştırmak için kullanabilirler

Binance US

Eylül 2019’da başlatılan Binance.US, Binance’in San Francisco merkezli BAM Trading Services tarafınca işletilen dijital varlık borsasıdır. Binance.US şu an 25 kripto para birimini listeliyor.

Binance.US ile ilgili Binance CEO’su Changpeng Zhao yapmış olduğu açıklamalarda, “Binance, kripto para biriminin benimsenmesini sağlamak adına mühim küresel adımlar attı. Bu ortaklık yardımıyla Binance.US’in ABD’ya ve daha ötesine yeni bir kapı açacağına ve hem Blockchain hem de kripto para birimleri mevzusunda somut kullanım durumlarını arttıracağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

OKEx

Global çapta kripto varlık alım satım platformu olup, ilk olarak 2014 senesinde Çin’de kurulan OKEx, 2017 den sonrasında meşhur furyaya ayak uydurmuş ve Malta merkezli olarak hizmet vermeye adım atmıştır.

Listelediği altcoin’ler bakımından 100 den fazla çeşit barındıran OKEx kripto varlık borsası, bu alanda oldukça varlıklı. Kullanıcılarına Spot, Margin, Futures ve swap işlem yapma çeşitliliği sunan OKex kripto borsasına birkaç dakikada hızlıca üye olabiliyorsunuz. Arayüzleri oldukça kullanışlı olan OKEx ‘in değişik para birimlerini ve değişik ödeme yöntemlerini kabul ediyor olması ve en süratli/ en iyi kanallardan fiyat karşılaştırmaları sunmaları en büyük avantajlarındandır.

Kraken

Borsa ticaretini kolaylaştıran bir borsa hattı üstünde çalışan San Francisco merkezli Kraken, piyasa katılımcılarının çeşitli kripto para birimlerini tecim yapabileceği bir kripto para borsasıdır. Iştirakçilerin ABD doları, Kanada doları, euro ve Japon yenini içeren çeşitli fiat para birimlerini kullanarak kripto para birimlerini alıp satmalarına izin verilir.

Lansmanından bu yana geçen seneler süresince, Kraken’e çeşitli kripto para piyasası katılımcıları için tercih edilen bir tecim hedefi olarak birçok unsur katkıda bulunmuş oldu.

Cryto-mania 2014 senesinde dünyayı sarsmaya başladığında, Coinbase borsası ile beraber Kraken, Bloomberg terminaline bitcoin ticaretinin piyasa verilerini sağlamak için seçildi. Önde gelen piyasa veri sağlayıcısı ile ilişki oluşturmak, Kraken’in tüccar topluluğu içinde popülerlik kazanmasına destek oldu. Bloomberg müşterileri sonrasında uygun Bloomberg hizmetleri ve terminalleri vasıtasıyla sanal para birimi fiyatlarına, grafiklere, haberlere ve toplumsal medya yayınlarına erişebildi.

Kısa bir süre sonrasında Kraken, grafik servis sağlayıcısı TradingView’in küresel lideri ile ortaklık kurdu. Tecim platformuna lümen benzer biçimde daha çok kripto para birimi eklemeye devam etti ve USD, GBP ve JPY benzer biçimde çeşitli para birimlerinde finansman ve tecim sağlamış oldu.

Bitfinex

Bitfinex, 2012 senesinde Raphael Nicolle tarafınca kurulan Hong Kong merkezli bir tecim platformudur. Değişiklik, iFinex, Inc. tarafınca sahiplenildi ve işletildi ve platformda işlem hacimleri ve kullanıcı etkinliği açısından grafiklerin zirvesine doğru ilerlemeyi başardı. Bitfinex en büyük cryptocurrency tecim platformlarından biridir ve çoğu zaman dünya çapındaki tüccarlar tarafınca popülerdir, sadece, borsa arkasındaki ekip kısa sürede ABD müşterilerine hizmetlerini vermeyi bırakmaya ve dünyanın öteki bölgelerindeki kullanıcılarına odaklanmaya karar vermiştir .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir