Hangi İsim QuadrigaCX CEO’sunun Ölümüyle Yarım Milyon Dolar Kaybetti

Kripto paralar hemen hemen emekleme evresinde bundan dolayı sektördeki hepimiz bir şeyleri karanlık bir odada ilerlercesine deneyerek öğreniyor. Bitcoin’in 10. yılını kutladığımız 2019 yılı işte bundan dolayı facialarla başladı. Yeni yıl Cryptopia‘nın hacklenmesi ve QuadrigaCX CEO’sunun ölümü sonucunda 145 milyon dolarlık kripto paranın kaybolmasıyla başladı.

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından QuadrigaCX‘in CEO’sunun ölümü sonrasında borsa faaliyetlerini durdurmuş ve kullanıcılar da fonlarına erişimi kaybetmişti.  QuadrigaCX’in CEO’sunun ölmesiyle fonlarını kaybeden kişilerden biri de Bitorrent ve Walmart yazılım geliştiricisi Ton Zou oldu.

Tong Zou, yaşamı süresince biriktirdiği 435 bin doların  CEO’sunun ölmesiyle beraber ulaşılamaz bulunduğunu deklare etti. Tong Zou QuadrigaCX’daki kripto paralarla trade yapmadığını yalnız gelir vergisinden kurtulmak için paralarını orada tuttuğunu deklare etti. Bitcoin’lerini geçtiğimiz senenin Ekim ayında ABD merkezli borsalardan QuadrigaCX’e gönderen Tong Zou ortalama 4 aydır ‘in çekim talebini işleme koymadığını belirtti.

QuadrigaCX’te etken işlem yapmıyordum. Bir tek vergilerden kaçmak için paramı Bitcoin olarak saklıyordum. Sadece Ekim ayında verdiğim çekim işlemi bir türlü onaylanmadı. Birçok şahıs de benimle aynı durumdaydı. Hayatımdaki tüm birikimim buydu. Vancouver’da Airbnb ile kiraladığım bir evde kalıyorum. Birikimlerimi kurtaramazsam hayatımı tekrardan kazanmak için her şeye baştan başlamam gerekecek.

Tong Zou, QuadrigaCX’in hack’lenmesi sonucunda kripto paralarını kaybeden 115 bin müşteriden biri. İddilara gore borsa, mağdurların fonlarını geri ödeyebilmek için görüşmelerini sürdürüyor. Sadece kişisel görüşüme gore hem maddi hem de içsel açıdan kripto para piyasasını yıpratacak yeni bir Mt. Gox vakası başlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir