Hayaldi Gerçek Oldu: MarkerDao Ethereum Ağında Bitcoin Geliştirdi

Bitcoin’in Ethereum ağında geliştirilmiş versiyonu birçok kripto para yatırımcısının düşsel olabilir. MakerDao, Bitcoin’i Ethereum Blockchain’ine getirmenin yolunu buldu ve MakerDao Protokolü üstünde tam yetkiye haiz Wrapped Bitcoin (wBTC) isminde olan yeni bir güvence varlığı geliştirdiğini duyurdu.

MakerDao cephesinden meydana getirilen açıklamada Makerdao Protokolü’nünartık ERC-20 token’ı wBTC’yi kullanarak Bitcoin ve Ethereum içinde işlemler sunulacağı açıklandı. Bu gelişmenin platformdaki likidite oranını arttıracağı düşünülüyor.

Bitcoin, MakerDao’nun DeFi platformuna dahil edilen dördüncü güvence varlığı oldu. Daha ilkin USDT, ETH ve BAT ekosisteme güvence varlığı olarak dahil edilmişti.

İlgili İçerik: Merkeziyetsiz Finans Nedir? DeFi Rehberi

BTC’nin ETH blok zincirinde piyasaya sürülmesiyle, likidite krizi de büyük seviyede çözülecek. WBTC’nin başlatılması, merkezsiz borsalar da dahil olmak suretiyle tüm DeFi ekosistemi için yarar sağlayacak.

Ethereum Blockchain’inde Yeni Bir Kilometre Taşı

Ethereum Blockchain’ine Bitcoin’i dahil etmek kolay değildi. Şimdi, Bitcoin kullanıcıları wBTC’lerini güvence vererek Dai oluşturabilecek.  Merkezsiz Finans öteki adıyla DeFi’ın yükselişinin Bitcoin’i iyi mi etkileyeceği devamlı merak mevzusuydu. Daha ilkin de Bitcoin’in DeFi ekosistemine girip girmeyeceği mevzusunda spekülasyonlar vardı. Sadece Bitcoin’in Ethereum Blockchain’de piyasaya sürülmesi, merkezsiz finans için yeni bir kilometre taşı olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir