Her 5 Üniversite Öğrencisinden Biri Bitcoin Veya Altcoin Sahibi

Milenyum evlatları yeni teknolojilerin benimsenmesine ön ayak oluyor. Gençler yaşamın her alanında artık ipi göğüslemek için elinden geleni yapıyor. Son dönemde kurulan girişimlerin kadrolarının da neredeyse tamamının gençlerden kurulu bulunduğunu görüyoruz.  Gençler, şimdi ise Blockchain ve kripto paralar hakkında daha fazlasını yapmak için çabalıyor.

Coinbase’in ABD genelinde yapmış olduğu bir anketin verilerine nazaran bilhassa üniversite öğrencileri bu yeni teknolojiye oldukça ilgili. ABD Haber ve Dünya Raporu, ülkenin en iyi 50 üniversitesinden 21’inin kendi bünyesinde Blockchain ve kripto para dersleri açtığını ve bu mevzuda eğitim vermeye başladığını gösteriyor. 11 üniversitede ise birden fazla Blockchain ve kripto para temalı ders bulunuyor. California Irvine Üniversitesi Toplumsal Bilimler Fakültesi Dekanı Bill Maurer şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

Günümüzde öğrenciler hakikaten ekonomik meseleler ve alternatif ekonomik gelecekler hakkında düşünüyorlar. Bu tür şeyleri öğretmek, kendi yolunu çizmeye çalışan ve hakim ekonomik sisteme ne tür alternatiflerin olabileceğini düşünen öğrenciler için hakikaten dirimsel bir sorun olabilir. Alternatif ekonomiye olan ilgi yalnız finans, işletme ve hatta bilgisayar bilimi şeklinde mevzuya daha yakın bölümlere de bırakılmıyor

Coinbase’in araştırması talebe gruplarının Blockchain ve kripto para eğitimlerine yönelik ilgisinin en yüksek seviyede bulunduğunu gösteriyor. Araştırma raporuna nazaran bilgisayar bilimi ve mühendislik bölümlerinin bu eğitime ilgisi %34 seviyesindeyken toplumsal bilimler öğrencilerinin ilgisi ise %47 seviyesinde.

Kripto para ve Blockchain eğitimine yoğun ilgi gösteren öğrenciler hem de da kripto para sahibi. Araştırma, öğrencilerin %18’inin kripto para sahibi bulunduğunu ortaya koyuyor. Stanford’da bilgisayar bilimi profesörü Dan Boneh öğrencilerin bu ilgisini coşku verici olarak yorumladı:

Oldukça coşku verici bir vakit. Bir şeyin başlangıcı şeklinde geliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Feysbuk sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir