Hindistan Maliye Bakanlığı Yasal Düzenlemelere Hazırlanıyor

Hindistan Maliye Bakanlığı, kısa sürede kripto paralar üstünde yasal bir düzenleme için hazırlandıklarını deklare etti. Temmuz ayı içinde uygulanması beklenen yasal düzenlemelerin ülke genelinde yaşanmış olan kripto paralar ile ilgili data kirliliği ve problemlerine son verecek bulunduğunu açıklayan Hindistan Maliye Bakanlığı yetkili yöneticisi, bu alanda kendilerinin mecburi olarak tedbir almak zorunda olduklarını deklare etti.

Dünyanın en büyük nüfusa haiz 2. ülkesi olmasına karşın yoksulluk ve benzeri sorunların en üst düzeyde yaşandığı Hindistan, kripto paralar mevzusunda attığı adımlara karşın başarıya ulaşmış olamamış ve Anayasa Mahkemesi devamlı hükümetin ve borsaların kurallarına karşı yatırımcıların yanında olan tavır sergilemişti. Bazen Anayasa Mahkemesi tarafınca verilen kararlarda negatif olması sonrasında ülkede derhal bir yasal düzenleme getirilmesi ihtiyacı doğmuştu.

Yasalara Uymak Zorundalar

Ülkede vatandaşların yasalara uymak zorunda olduklarından ve hükümet tarafınca alınan önlemlere uyulmaması durumunda ağır cezalar uygulanması, halkın kendi içinde bile hükümetin kararlarına oranla cezalar vermesinden dolayı ülkede yasaların tam olarak uygulanması beklenmiyor. Fakat yakın gelecekte Hindistan üst yönetiminin alacak olduğu önlemlerin uygulanmasına yönelik en ağır şekilde yaptırımlar ve cezalar uygulaması öngörülüyor.

Tam net olarak yasaların ne süre devreye alınacak olduğu mevzusu ise şuan netlik kazanmasa da Hindistan Maliye Bakanlığı yetkilisine nazaran Temmuz ayı içinde kati önlemler alınmış olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir