Hindistan Maliye Bakanlığı Yetkilisi: Eylül’de Düzenlemeler Devrede Olacak

Hindistan Maliye Bakanlığı yetkilisince meydana getirilen açıklamada kripto paralar ile ilgili tüm düzenleme ve yasaların Eylül ayında derhal devreye alınacak olduğu açıklandı. Hindistan, yaşanmış olan kripto para sıkıntıları ile gündemde iken yaşanmış olan sıkıntıların boyutu ise son aşama büyük. Ülkede kripto paraları yasaklayan yetkili kurumlar bir yanda iken başka yetkili kurumlar ise yasakların kaldırılması adına karar veriyor ve bunun sonucunda ülkede büyük bir kripto para yasası krizi yaşanıyor.

Hindistan Anayasa Mahkemesi ve Hindistan Maliye Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamalar ve verilen kararlar halkı zarara sokarken, zor durumda bırakıyor ve oldukça fena ve insan haklarına aykırı kararlar olarak gösteriliyor.

Yasaları Devreye Alıyorlar

Ülke yönetimi Hindistan Maliye Bakanlığı adı altında yeni yasaları Eylül ayında devreye alarak kripto paralar mevzusunda kati bir karara varmış olacak. Bu kararlar ne yönde ve iyi mi olacak bilinmezken, ülkede kripto paralara dair meydana getirilen araştırmalar, verilecek olan kararlar ve yeni çıkacak yasaların pek fazla halkın istediği türde yasalar olmayacağı tahmin ediliyor. İnsan hakları ihlalleri ve tek taraflı zenginleşmenin hakim olduğu Hindistan’da hükümet ihtimaller içinde fena neticeleri engellemek için Bitcoin ve kripto paraların tamamının kullanımının yasak olması icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir