Hollandalı Yargıç: Bitcoin Transfer Edilebilir

J.W. de Vries adlı Hollandalı bir çalışan yurttaş Koinz Trading BV’ye karşı açmış olduğu davayı kazanmıştır. Kendisine şirket yetkilisi tarafınca ödenmesi ihtiyaç duyulan 0.591 BTC‘nin ödenmediğini belirten adam, bununla ilgili olarak dava açtı. Hollandalı yargıç tarafınca ise dava incelendi ve sonucunda 0.591 BTC’nin kıymeti olan bir iyelik bulunduğunu ve davacının davayı kazandığını deklare etti.

Hollandalı yargıç tarafınca alınan bu karara itiraz edebilecek hiçbir kurum, yetkili ve siyasal bulunmazken, yargıç tarafınca verilen karara uyulmaması durumunda faizi ile beraber ödemelerin yapılması gerekecek. Ödemeler davacıya yapılmaması durumunda yargıç tarafınca alınan karar kapsamında devamlı olarak artan BTC‘nin düşük riskine karşı ödemelerin belirli bir süre içinde yapılmış zorunluluğu bulunuyor.

Hollanda ve G20 Ülkeleri Tanımıyor

G20 ülkeleri ise Bitcoin ve öteki kripto paraları tanımıyor. Zira Hollanda siyasetinden geçtiğimiz hafta meydana getirilen açıklamada ”Bitcoin ve kripto paralar” ile ilgili takip edilmesi ve gerekirse engellenmesine yönelik sözler kullanılmış, derhal peşinden Google tarafınca getirilen engelleme sonucunda Bitcoin dahil olmak suretiyle tüm kripto paralar kıymet kaybı yaşamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir