Hong Kong’daki Eylemler Kripto Para Piyasasını Da Vurdu: İşte Detaylar

Piyasadaki düşüş eğilimi, internasyonal ticari gerilimlerin ve Hong Kong´daki protestoların da ciddi etkisiyle devam ediyor. Dün bu neticede Coinmarketcap’teki ilk 100 kripto paradan 77’si ani kırılmalar yaşadı.

Haziran ayında 13.800 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine bir adım daha yaklaşan Bitcoin, Temmuz ve Ağustos aylarında ise pek tatminkar bir performans sergileyemedi. Bitcoin bu günün erken saatlerinde 10 bin dolar bandının altına geriledi.

Bitcoin 15 Bin Dolara Yükselecek

Sadece tüm bu yaşananlara karşın Bitcoin’in bu savaştan güçlenerek çıkacağını düşünenler de yok değil. deVere Group CEO Nigel Green’e nazaran Yuan’daki kıymet kaybı Bitcoin’in güvenli liman görünümünü destekleyecek ve ortaya çıkan satın alma baskısının da etkisiyle 15 bin dolara yükselecek. deVere Group´un müşterilerine gönderilmiş olduğu mektuptan bir kesit şu şekilde:

Küresel hisse senedi piyasaları, Washington ve Pekin arasındaki tecim savaşının güçlenmesiyle Çin yuanındaki kıymet yitirilmesine bağlı olarak düşerken, dünyanın en büyük kripto para Bitcoin %10 kıymet kazanmıştır. Bu bir rastlantı değil, tam aksine, piyasadaki belirsizlik durumunda Bitcoin´in bir güvenli limana dönüştüğünü gösteriyor.

Green, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticari gerilimin alevlenmesiyle Bitcoin ve benzeri varlıklara yönelen sermayede büyük bir artış yaşanacağının altını çizdi.

Bitcoin Fiyatı

Peki tüm bu olanlardan Bitcoin fiyatı iyi mi etkilendi. Objektif olmak gerekirse Bitcoin ve öteki kripto paralar şu ana kadar tecim savaşından pek de yarar görmüşe benzemiyor. Popüler kripto para son 24 saat içinde %6’ya yakın kıymet kaybederek 9.700 dolara geriledi.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir